Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, bez postawionej przez rząd PiS zapory na granicy z Białorusią i wzmocnienia ochrony, „Grupa Wagnera w dwie godziny byłaby już teraz w Warszawie”.

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił w serwisach społecznościowych nagranie, w którym zdecydowanie działań, jakie podjął jego rząd w kwestii ochrony granicy z Białorusią.

W ostatnich dniach i miesiącach przedstawiciele opozycji kwestionowali zagrożenie ze strony wagnerowców przebywających na Białorusi i kwestionowali sens i potrzebę istnienia zapory na granicy z Białorusią. Atakowali także polskich funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Największym błędem jest jednak realizowanie scenariusza prowokatorów – powiedział premier. Dodał, że rozumie przez to krytykowanie polskich służb i wojska czy kwestionowanie modernizacji polskiej armii.

– Scenariuszy na wykorzystanie Grupy Wagnera przeciw Polsce jest na pewno wiele. Z każdym musimy się liczyć i na każdy musimy być przygotowani. Gdyby nie ochrona polskich granic, Grupa Wagnera w dwie godziny byłaby już teraz w Warszawie – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Wyjaśnił, że mówi o tym, „bo dziś nie ma żartów”. – Wagnerowcy będą zapewne przebierani za białoruską straż graniczną i będą pomagali nielegalnym imigrantom przedostać się na terytorium Polski. Ale przeliczycie się! Nie pozwolimy wam destabilizować Polski! – podkreślił.

Premier powiedział też, że „żadnemu Polakowi nie wolno wpisywać się w prowokacje wagnerowców”, a także przywódców Białorusi i Rosji, Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina.

– Apeluję do wszystkich o zdrowy rozsądek, o niepoddawanie się atmosferze kreowanej przez niektórych. Polska jest bezpieczna siłą naszej armii i służb, a także siłą sojuszy, w których jesteśmy – zaznaczył Morawiecki. Dodał, że „każdy, komu bliskie są wartości takie jak wolność, suwerenność i demokracja, powinien dziś stać murem za polską racją stanu” oraz za tymi, którzy „chronią nas i chronią to, w co wierzymy”.

Przeczytaj: Łukaszenko: Polska wpadła w szał przez wagnerowców, a powinna mi dziękować, że ich trzymamy u siebie

Czytaj również: Wojsko Polskie przemieszcza śmigłowce na Podlasie: Piloci nie zawahają się użyć uzbrojenia

300polityka.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply