W kolejnym filmie na kanale naszego portalu redaktor Mateusz Pławski rozmawiał z redaktorem Markiem Trojanem i komandorem porucznikiem rezerwy Marynarki Wojennej Maksymilianem Durą. Rozmowa dotyczyła między innymi opóźnień w programach zakupów okrętów wojennych.

Zachęcamy do obejrzenia kolejnej produkcji kanału KresyTV. Redaktor Mateusz Pławski rozmawiał z redaktorem Markiem Trojanem i komandorem porucznikiem rezerwy Marynarki Wojennej Maksymilianem Durą. Rozmowa dotyczyła między innymi opóźnień w programach zakupów okrętów wojennych.

„Stan floty podwodnej jest znany od dawna” – przekonywał Maksymilian Dura. „Wiedziało o tym zarówno poprzednie Ministerstwo Obrony Narodowej jak i obecne. Stąd był ten Program Orka, który miał uzupełnić nasze siły podwodne o nowe okręty i zapewnić szkolenie załóg. To zostało zawalone już w 2015 roku i nie ma w tej chwili możliwości uratowania tego co już istnieje ponieważ nie ma możliwości kupienia szybkiego okrętów podwodnych w taki sposób, aby już wprowadzić do marynarki wojennej, na to potrzeba przynajmniej 5 lat”.

„Myślę, że warto zwrócić uwagę na taką rzecz, że w 2015/16 roku kiedy rząd Zjednoczonej Prawicy zaczął w Polsce swoją pierwszą kadencję, Program Orka był bardzo głośno nagłaśniany medialnie był to program priorytetowy. Było tutaj dużo zapowiedzi, dużo informacji oficjalnych i nieoficjalnych w pewnym momencie pojawiła się nawet informacja, że jesteśmy rzekomo już o krok o podpisanie umowy z oferentem francuskim. Później okazało się, że nic z tego nie wyszło” – dodawał redaktor Marek Trojan.

Zachęcamy do obejrzenia innych naszych filmów:

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz