„Wielka Brytania znajduje się w kwestii epidemii koronawirusa w punkcie krytycznym i jeśli ludzie nie będą przestrzegać rządowych wytycznych, może zostać wprowadzona kolejna ogólnokrajowa blokada” – oświadczył w niedzielę minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock.

Naród stoi w obliczu punktu krytycznego i mamy wybór. Wybór jest następujący, albo wszyscy będą przestrzegać zasad, albo będziemy musieli podjąć kolejne działania – zadeklarował w niedzielę brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Minister podkreślił, że nie wyklucza kolejnej ogólnokrajowej blokady – podaje agencja „Reuters”.

Hancock zaznaczył, że latem nastąpiło rozluźnienie w kwestii przestrzegania zasad, lecz teraz jest moment, w którym wszyscy muszą do nich powrócić.

Minister podkreślił, że nie wyklucza kolejnej ogólnokrajowej blokady.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Rosja: Leki na COVID-19 w aptekach. Cena – równowartość średniej rosyjskiej emerytury

Od dwóch tygodni liczba przypadków nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii systematycznie wzrasta. W bilansach, które zostały podane w piątek i sobotę, po raz pierwszy od 8 maja przekroczyła ona 4000.

Premier Boris Johnson oświadczył w sobotę, że w związku z nadchodzącą nieuchronnie drugą falą epidemii, konieczne mogą być nowe obostrzenia. Podkreślił jednak, że nie chce wprowadzać kolejnej blokady, podobnej do tej z marca.

Ogłosił także grzywny w wysokości do 10000 funtów dla osób, które łamią nowe zasady wymagające izolacji w przypadku kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.

Kilka miast i regionów w Wielkiej Brytanii wprowadziło już „lokalne blokady”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pierwszym państwem, które zdecydowało się na wprowadzenie ponownego lockdownu był Izrael.

Szkoły, restauracje, centra handlowe i hotele zostały ponownie zamknięte. Otwarte są apteki i supermarkety. Sektor publiczny funkcjonuje, lecz z mniejszą liczbą pracowników. Biura i firmy mogą pracować, lecz pod warunkiem nieprzyjmowania klientów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o rekordowej ilości nowych zakażeń koronawirusem w Polsce – 1002 nowych przypadkach.

W niedzielę resort poinformował o 910 nowych przypadkach zakażenia.

Zobacz także: Rzecznik resortu zdrowia o rekordowej liczbie zakażeń: to efekt powrotu ludzi do normalnego życia

reuters.com / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz