NATO konsekwentnie ściąga swoje siły do rosyjskich granic wśród wezwań do militarnego odstraszania Rosji, powiedział w sobotę rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu oskarżając sojusz.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, NATO konsekwentnie ściąga swoje siły do rosyjskich granic wśród wezwań do militarnego odstraszania Rosji, powiedział w sobotę rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

„Wśród wezwań do militarnego odstraszania Rosji, NATO konsekwentnie ściąga swoje siły do naszych granic” – powiedział rosyjski szef obrony w odpowiedzi na oświadczenie niemieckiej minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Niemiecki minister obrony musi dobrze wiedzieć, jak takie posunięcia w przeszłości zakończyły się dla Niemiec i Europy. W Europie może być tylko wspólne bezpieczeństwo, bez naruszania interesów Rosji. Ale to NATO jest nieprzygotowane na sprawiedliwy dialog w tej sprawie” – uważa Szojgu.

„Ponadto, wdrożenie planu odstraszania NATO w Afganistanie zakończyło się katastrofą, z którą cały świat musi się teraz zmierzyć” – powiedział Szojgu.

21 października niemiecki minister obrony stwierdziła w transmisji na żywo w radiu Deutschlandfunk w odpowiedzi na pytanie, czy NATO rozważa scenariusze odstraszania Rosji w regionie Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego, w tym w przestrzeni powietrznej za pomocą broni jądrowej, powiedziała że ​​jest to idea leżąca u podstaw NATO i będzie dostosowana do obecnego zachowania Rosji.

Zobacz też: Putin: NATO może stworzyć na Ukrainie bazy rakietowe pod przykrywką centrów szkoleniowych

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że nowy, tajny plan odstraszania i obrony NATO przewiduje m.in. zagrożenia płynące ze strony Rosji. Uważa to za osiągnięcie Polski i państw naszego regionu.

„Mogę powiedzieć, że ten plan przewiduje zagrożenia wschodniej flanki NATO, zagrożenia płynące ze strony Rosji i sądzę, że to jest nasze osiągnięcie, osiągnięcie Polski, osiągnięcie państw leżących w naszej części Europy” – przekazał. Podkreślił, że jest to wielowymiarowe ujęcie zagrożeń ze strony rosyjskiej, zaś „konsekwencją tego planu strategicznego będą następnie plany operacyjne”.

„Możemy być zadowoleni z tego, że Sojusz Północnoatlantycki bardzo wyraźnie dostrzega zagrożenie rosyjskie” – podkreślił minister obrony. Dodał, że podczas swojego wystąpienia poruszył również temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Jego zdaniem, „nie ulega żadnej wątpliwości”, że to, co się tam i dzieje, jak również działania władz Białorusi, muszą mieć „poparcie rosyjskie”.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. r2d2
    r2d2 :

    to nie NATO zbliża się do granic Rosji, to NATO rozmieszcza w swoich granicach to co chce tak jak Rosja w swoich granicach to co chce. Dwa cyt. „Możemy być zadowoleni z tego, że Sojusz Północnoatlantycki bardzo wyraźnie dostrzega zagrożenie rosyjskie” minister ewidentnie się cieszy, więc nie ma się czym martwić? BTW. Rosja i Niemcy często współpracowały przy napaści na Polskę, więc czemu nadal Rosjanie dziwią się że Polacy nie wierzą w dobre relacje z Rosją i Niemcami?