Agencja Wsparcia i Zamówień NATO przyznała estońskiemu deweloperowi robotyki i systemów autonomicznych (RAS) Milrem Robotics kontrakt na świadczenie usług RAS dla włoskiej armii – czytamy w oświadczeniu firmy.

Agencja Wsparcia i Zamówień NATO przyznała estońskiemu deweloperowi robotyki i systemów autonomicznych (RAS) Milrem Robotics kontrakt na świadczenie usług RAS dla włoskiej armii – poinformowała w czwartek firma.

Zakres obowiązków obejmuje zbadanie technologii RAS w celu zaktualizowania strategii RAS włoskiej armii i nakreślenia planu wdrożenia w celu wprowadzenia do służby systemów bezzałogowych i powiązanej technologii.

Zobacz też: Milrem Robotics i AEC Skyline łączą siły przy opracowywaniu systemów bezzałogowych

Milrem Robotics będzie wspierać włoską armię w opracowaniu jasnej ścieżki, w jaki sposób technologia i systemy RAS mogą generować korzyści operacyjne i korzyści dla sił zbrojnych naziemnych podczas działania w środowiskach zurbanizowanych.

Milrem jest dumny z tego, że został wybrany jako partner we wspieraniu włoskich sił zbrojnych w jednej z najbardziej zaawansowanych i wymagających inicjatyw RAS CD&E na świecie. Ten program jest zgodny z naszymi podstawowymi kompetencjami integratora systemów dla technologii autonomicznych i robotycznych” – powiedział Kuldar Väärsi, dyrektor generalny Milrem Robotics.

Zobacz też: Bezzałogowiec Type-X od Milrem Robotics przeszedł pierwsze testy mobilności

Zakres współpracy obejmuje przechwytywanie, analizowanie i dostarczanie danych wspierających podejmowanie decyzji ze wszystkich etapów procesu eksperymentalnego, pochodzących z działań terenowych, gier wojennych, modelowania i symulacji, innowacyjnych technologii itp., które będą odpowiadać na stawiane przed nimi wyzwania w opisie problemu.

Zobacz też: Milrem Robotics prezentuje amerykańskiej armii bezzałogowy pojazd Type-X [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply