Petycja ma zostać rozpatrzona w przyszłym tygodniu przez specjalną komisję parlamentarną.

W przeprowadzonym w czwartek referendum większość Brytyjczyków opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. W ciągu dwóch dni zebrano milion podpisów pod petycją domagającą się powtórzenia referendum.

W umieszczonej na stronie internetowej niższej izby brytyjskiego parlamentu petycji można przeczytać: „My, niżej podpisani, wzywamy Rząd Jej Królewskiej Mości, by wdrożył zasadę, według której jeśli wynik za pozostaniem lub opuszczeniem (UE) wynosi mniej niż 60 proc., przy frekwencji poniżej 75 proc., powinno zostać rozpisane ponowne referendum”.

Wynik referenfum mocno podzielił Brytyjczyków. Chociaż większość głosowała za wyjściem z Unii, to praktycznie cała Szkocja, mieszkańcy Londynu i zdecydowana większość mieszkańców Irlandii Północnej chcieli pozostać we Wspólnocie.

Jednak jeszcze przed referendum premier David Cameron, zwolennik pozostania w Unii, zapowiedział, że nie będzie drugiego głosowania. Wczoraj zapowiedział, że do października poda się do dymisji.

kresy.pl / stooq.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    jeżeli zrobią drugie referendum i wynik będzie odmienny od pierwszego, to proponuję zrobić trzecie, a potem może czwarte i piąte………..!!!!!……..Co za idioci??……Demokratyczny wybór nie pasuje??…….72% uprawnionych wzięło udział w głosowaniu z czego 52% opowiedziało się za wyjściem z hujni gejropejskiej i jest to zgodne z demokratycznymi standardami !!!!…….Najgorzej, jak ktoś nie umie przegrywać i robi z siebie idiotę!!!!!

  2. Avatar
    zefir :

    W prawdzie wynik brytyjskiego referendum Brexit’u nie jest stanowiący,wymaga realizacyjnego zatwierdzenia brytyjskiego parlamentu,to niewyobrażalna jest opcja sprzeciwu demokratycznych lordów praktykujących demokrację dłuuugo przed powstaniem tworu pn UE.Szczęśliwie trucizna jewropejskich zboków nie do końca zepsuła brytyjską demokrację,którą zasadnie mogą szczycić się Brytole.W demokracji sprzeciw ok miliona nic nie znaczy przy aprobacie ponad 17 mln refedanrzystów.