Migranci atakują ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej [+VIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać grupę obcokrajowców, którzy próbują przedrzeć się przez granicę i przedostać z Białorusi na polskie terytorium, niszcząc przy tym ogrodzenie. Twierdzą, że chcą przedostać się do Niemiec. Przejście blokują polscy funkcjonariusze.

Nagranie zostało wykonane przez osobę po stronie białoruskiej, najpewniej jednego z migrantów. Widać na nim grupę co najmniej kilkunastu mężczyzn, którzy niszczą ogrodzenie na granicy Białorusi z Polską. Wykorzystują do tego m.in. długie metalowe słupki, prawdopodobnie pochodzące ze zniszczonej wcześniej części ogrodzenia.

Od strony migrantów widać leżące zwoje tzw. concentriny, specyficznego drutu kolczastego, a także leżące słupy. Obcokrajowcy uderzają nimi w stojący płot, próbując ściągnąć drut kolczasty. Inni wykorzystują długie kawałki drewna, żeby odsunąć leżącą concentrinę.

Z drugiej strony stoją polscy funkcjonariusze, prawdopodobnie Straż Graniczna wspierana przez żołnierzy. Przy pomocy innych metalowych drągów starają się uniemożliwić migrantom niszczenie płotu. Wzywają też migrantów, żeby odeszli od ogrodzenia.

Na nagraniu słychać też, że porozumiewający się ogólnie w obcym język cudzoziemcy krzyczą też po angielsku: „No Belarus! Germany! Germany! No Poland, Germany!”. Najwyraźniej chcą przekonać polskie służby, żeby ich przepuścić, bo nie chcą zostać w Polsce, tylko dostać się do Niemiec. W odpowiedzi polscy funkcjonariusze wołają po angielsku: „Nie róbcie tego! Jeśli przejdziecie, traficie do więzienia!”.

Jak podała w sobotę rano Straż Graniczna, w piątek na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 592 próby jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymano przy tym jednego obywatela Iraku. Pozostałe próby nielegalnego sforsowania granicy uniemożliwiono.

Ponadto, za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali 10 osób: po dwóch obywateli Turcji, Rumunii i Niemiec, a także obywateli Gruzji, Bułgarii, Tunezji i Mołdawii.

Zobacz: Migranci szykują się do przekroczenia granicy. WOT prezentuje nagranie z drona FlyEye [+VIDEO]

Czytaj także: Litwa: wśród nielegalnych migrantów są osoby powiązane z terrorystami

Jak pisaliśmy wcześniej, Straż Graniczna opublikowała kolejne nagranie przedstawiające próbę siłowego forsowania polsko-białoruskiej granicy przez nielegalnych imigrantów. Zdarzenie miało miejsce w poprzedni piątek. Nagranie pokazuje grupę co najmniej kilkudziesięciu imigrantów, usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę. Na końcu nagrania widzimy zniszczony fragment ogrodzenia granicznego.

Zobacz: SG: służby białoruskie zwożą na granicę kolejne grupy cudzoziemców [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply