Prezydent Rosji Władimir Putin polecił urzędnikom zastanowić się nad możliwością dostarczenia gazu na Ukrainę do miejscowości Geniczesk w obwodzie Chersońskim. Poprosił miał go o to mer tego miasta.

W związku z silnymi mrozami mer, za prośbą mieszkańców poprosił Władimira Putina o dostarczenie gazu do jego miasta. Poinformował o tym Dimitrij Pieskow. Mer boi się, że mieszkańcom zabraknie gazu i zaczną umierać z zimna. W rezultacie obniżenia ciśnienia w gazociągu wiodącym do miasta bez gazu zostało 1,7 tysiąca abonentów. Putin obiecał pomóc mieszkańcom ukraińskiej miejscowości ze względów humanitarnych.

TASS/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz