Były prezydent Rosji, wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że wniosek prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o przystąpienie do NATO w trybie przyspieszonym to proszenie się o szybsze rozpoczęcie III wojny światowej.

Jak informowaliśmy, w piątek prezydent Rosji Władimir Putin oraz przywódcy Donieckiej Republiki Ludowej, Ługańskiej Republiki Ludowej, a także prorosyjscy liderzy obwodów zaporoskiego i chersońskiego podpisali traktaty o włączeniu tych terytoriów do Rosji. Wcześniej, w piątek nad ranem rosyjskie media poinformowały, że Putin podpisał dekrety, na mocy których Moskwa uznała ukraińskie obwody zaporoski i chersoński za suwerenne i niezależne byty polityczne. W odpowiedzi na działania Moskwy, prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował, że Ukraina złożyła wniosek o przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego w trybie przyspieszonym.

Kroki podjęte przez Zełenskiego skomentował Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji, a obecnie wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa.

Zełenski chce szybko przystąpić do NATO. Świetny pomysł. Po prostu błaga Sojusz Północnoatlantycki o szybsze rozpoczęcie trzeciej wojny światowej” – napisał Miedwiediew. „Facet wyraźnie ma już dość” – dodał.

Przeczytaj: Miedwiediew: Rosja może użyć broni jądrowej do ochrony przyłączonych terytoriów

Czytaj także: Miedwiediew twierdzi, że NATO nie wmiesza się jeśli Rosja użyje broni jądrowej

Wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa sarkastycznie skomentował też wypowiedź prezydenta USA, Joe Bidena, który oświadczył, że Stany Zjednoczone nie uznają przyłączenia nowych terytoriów do Rosji.

Całkiem dziwnie, że o nas pamiętał. A jednak szkoda. Moglibyśmy znaleźć dobre miejsce na otwarcie amerykańskiego konsulatu w nowych częściach Federacji Rosyjskiej” – skomentował rosyjski polityk.

W swoim wpisie Miedwiediew nawiązał też do słów sekretarza generalnego NATO, Jensa Stoltenberga, który powiedział m.in.: „Jeśli Rosja przestanie walczyć, to nastąpi pokój. Jeśli Ukraina przestanie walczyć, przestanie istnieć jako niezależny suwerenny naród w Europie”.

Co za cyniczny chłopak – wszak jeśli nie przestanie, to to znaczna część Ukraińców zniknie.

Przeczytaj: MSZ wzywa do intensyfikacji wsparcia wojskowego dla Ukrainy i całkowitej izolacji Rosji

Czytaj także: Rau: Odpowiedź na ewentualny rosyjski atak nuklearny powinna być konwencjonalna, ale dewastująca

Swój wpis Miedwiediew rozpoczął od następującego sformułowania, w którym kolejne elementy mają odpowiadać wymienionym we wpisie reakcjom zagranicznych polityków: „Mamy święto. Oni mają: ciężkie narkotyki, demencję, cynizm”.

Dodajmy, że podczas piątkowej ceremonii na Kremlu, Władimir Putin zapowiedział, że Rosja będzie bronić „wszelkimi środkami” nowo włączonych w skład FR „terytoriów”. Wezwał też władze Ukrainy do natychmiastowego przystąpienia do negocjacji i zawarcia rozejmu. – Jesteśmy gotowi do rozmów. Wzywamy Kijów do natychmiastowego zawieszenia broni i powrotu do negocjacji – powiedział Putin. Podkreślił zarazem, że ewentualne rozmowy nie dotyczą czterech, anektowanych regionów.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. r2d2
    r2d2 :

    śmieszek z Miedwiediewa, napadł na sąsiednie państwo i złości się że ludzie się bronią. Czy ruscy w 1941 bronili się czy drażnili Hitlera swoją uporczywą obroną? Przypominam że do 1941 Ruscy kolaborowali z Hitlerem. Kolaboracja rozpoczęła się już w 1922r w którym to podpisano pierwsze wojskowe tajne porozumienia, które umożliwiały łamanie obostrzeń traktatów Weralskich. Tak o to Ruscy tworzyły Niemiecką potęgę z którą później ponoć walczyli.