Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził atakiem na trzy ukraińskie elektrownie jądrowe oraz inne takie obiekty w Europie Wschodniej. Stwierdził, że Rosja powinna “rozważyć scenariusz jednoczesnego ataku”.

W niedzielę kanał Mash przekazał na Telegramie informację o próbie ataku na elektrownię jądrową Desnogorsk w obwodzie smoleńskim. We wpisie przekazano, że brytyjskie pociski Storm Shadow, które leciały w stronę elektrowni oraz lotniska wojskowego w obwodzie kałuskim miały zostać zestrzelone przez rosyjską obronę powietrzną. Do sprawy odniósł się wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew.

“W przypadku potwierdzenia próby ataku rakietowego NATO na elektrownię jądrową w Smoleńsku (Desnogorsku) należy rozważyć scenariusz jednoczesnego uderzenia Rosji na południowo-ukraińską elektrownię jądrową, rówieńską i chmielnicką, a także na obiekty jądrowe w Europie Wschodniej. Nie ma się czego wstydzić” – napisał.

Przeczytaj: Miedwiediew na zmianę straszy polskim imperializmem i go wyśmiewa

Wcześniej kanał Mash przekazał na Telegramie informację o próbie ataku na elektrownię jądrową Desnogorsk w obwodzie smoleńskim. “Dzisiejszy atak byłby pierwszym odnotowanym przypadkiem użycia przez NATO pocisków rakietowych na froncie wewnętrznym Rosji, czego Ukraina zagwarantowała nie robić” – stwierdzono we wpisie.

Autorzy wpisu sugerowali, że zaatakowano także lotnisko wojskowe w obwodzie kałuskim.

Zobacz także: Miedwiediew: Rosja odpowie wszelkimi środkami na przyjęcie Ukrainy do NATO

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply