Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przekonywał w poniedziałek, że dostarczanie broni na Ukrainę przez Izrael zniszczyłoby stosunki izraelsko-rosyjskie.

Jak przekazała rosyjska, państwowa agencja prasowa Tass, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew przekonywał w poniedziałek, że dostarczanie broni na Ukrainę przez Izrael byłoby błędem.

“Wygląda na to, że Izrael zdecydował się dostarczyć broń reżimowi kijowskiemu. Byłaby to bardzo pochopna decyzja, ponieważ zniszczyłaby wszystkie stosunki międzypaństwowe między naszymi krajami” – napisał Miedwiediew na swoim kanale Telegram.

Twierdzi, że Izrael “może równie dobrze” uznać Banderę i Szuchewycza za swoich bohaterów.

Przypomnijmy, izraelski minister ds. diaspory Nachman Szaj opowiedział się w niedzielę za udzieleniem Ukrainie pomocy wojskowej. “Dzisiaj rano poinformowano, że Iran przekazuje pociski balistyczne do Rosji. Nie ma wątpliwości, jakie stanowisko powinien zająć Izrael w tym krwawym konflikcie” – napisał w niedzielę na Twitterze.

“Nadszedł czas, aby Ukraina otrzymała również od nas pomoc wojskową, taką jak ta, której udzielają jej USA i państwa NATO” – dodał.

The Washington Post napisał w niedzielę, że Iran planuje wzmocnić wsparcie dla Rosji i przekazywać rakiety ziemia-ziemia. „Transfer takiej broni przez Iran mógłby pomóc Rosji zrekompensować utratę rakiet i sprzętu po rozpoczęciu ofensywy na Ukrainę” – czytamy.

Według gazety mowa o irańskich rakietach balistycznych krótkiego zasięgu Fateh-110 i Zolfaghar. Są w stanie trafić cele w odległości odpowiednio 300 i 700 kilometrów. Dziennikarze podkreślają, że otrzymali informacje od tych urzędników, którzy w sierpniu zidentyfikowali irańskie drony Shahed-136 i Mohajer-6.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply