Mężczyzna, który w poniedziałek w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju (woj. dolnośląskie) wycelował w księdza atrapą broni palnej, został zatrzymany przez policję. 38-latek działał pod wpływem alkoholu.

Relacje świadków skazują, że podczas porannej mszy św. mężczyzna wszedł do kościoła, podszedł do ambony, a następnie wycelował w księdza atrapą broni – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP). Na miejsce została wezwana policja.

“Mężczyzna został zatrzymany tuż po zdarzeniu, gdy próbował uciec z kościoła” – oświadczyła Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Podkreśliła, że mężczyzna działał pod wpływem alkoholu. “38-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. – Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone we wtorek, po tym jak mężczyzna wytrzeźwieje” – dodała policjantka.

Zobacz także: Liderka Strajku Kobiet o niszczeniu kościołów: „Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia policja zatrzymała sprawców dewastacji drzwi kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszeli dwaj sieradzanie w wieku 18 i 20 lat. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Warszawa: Dewastacja zabytkowego kościoła na Woli. Policja szuka wandali [+VIDEO]

pap / polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply