Ukraińscy kierowcy, którzy czekają przy granicy z powodu protestu rolników, chcieli w piątek zablokować jedną z przygranicznych dróg. Uniemożliwiła im to polska policja – informują ukraińskie media.

O sprawie poinformował na Telegramie serwis Strana.ua. “Dziś ukraińscy przewoźnicy, którzy utknęli w Polsce w związku z blokadą granicy przez polskich rolników, chcieli po raz kolejny zorganizować protest i zablokować jedną z dróg, jak to miało to miejsce wcześniej, ale uniemożliwili im to polscy stróże prawa” – czytamy. 

Polscy policjanci mieli uniemożliwić im dojście do przejścia dla pieszych. “Doszło do słownego konfliktu pomiędzy kierowcami a policjantami, po którym Ukraińcy zaczęli śpiewać hymn Ukrainy” – podaje serwis. 

Do wpisu dołączono nagranie zajścia.

Protesty rolnicze w postaci blokowania dróg dojazdowych do granicy z Ukrainą rozpoczęły się jeszcze w zeszłym roku, choć zostały przerwane przez rolników i wznowione już w roku bieżącym. Ostatni sondaż wskazuje, że większość Polaków popiera rolnicze protesty.

Czytaj także: Polscy rolnicy zablokują granicę z Litwą – litewska premier doszukuje się w tym śladu działań Kremla

Jak pisaliśmy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbył się „szczyt rolniczy” – spotkanie liderów protestu rolników z premierem Donaldem Tuskiem. Towarzyszyli mu przedstawiciele ministerstwa rolnictwa: minister Czesław Siekierski i wiceminister Michał Kołodziejczak.

Według relacji protestujących rolników rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem nie dały żadnych konkretów i nie przyniosły porozumienia, a protest będzie kontynuowany. Jeszcze przed rozpoczęciem rozmów doszło do kontrowersji – części organizacji rolniczych nie wpuszczono, inne szybko opuściły spotkanie. Z tego względu pojawiły się zarzuty o organizowanie „ustawki” i dobierania przez Tuska rozmówców według sobie tylko znanego klucza. Premier przyznał, że rolnicy mają „mocne argumenty”, ale część ich oczekiwań jest wygórowana. Poinformował, że obie strony ustaliły listę postulatów, które rząd zaprezentuje na forum unijnym.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply