Jemeńskie siły przeciwlotnicze poinformowały o zestrzeleniu myśliwca Tornado należącego do kierowanej przez Arabię Saudyjską koalicji bombardującej kraj.

Zastrzegające sobie anonimowość jemeńskie źródło wojskowe poinformowało, że myśliwiec Tornado został namierzony w niedzielny wieczór na niebie nad rejonem Kitaf wa al-Boqe’e, położonym w północno-zachodniej górzystej prowincji Sa’ada.

Źródło miało poinformować, że samolot został strącony za pomocą rakiet ziemia-powietrze należące do jemeńskich sił zbrojnych.

ZOBACZ TAKŻE: Arabia Saudyjska wycofuje się z blokady Jemenu

Myśliwiec Tornado miał według doniesień jemeńskich mediów brać udział w nalotach przeciw dzielnicom mieszkalnym w Jemenie.

Rzecznik koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej zaprzeczył doniesieniom o zestrzeleniu, a myśliwiec miał spaść z powodu “usterki technicznej”. Zaznaczył również, że saudyjskie siły specjalne odnalazły dwóch pilotów myśliwca i udało się im ewakuować ich na terytorium królestwa.

Kresy.pl / PressTV / express.co.uk

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jwu
    jwu :

    Amerykańskie i należące do ich sojuszników samoloty spadają w wyniku usterek ,natomiast ruskie i ich przyjaciół są zestrzeliwane, i to z Kałacha ,czy RPG .A swoją drogą,ciekawe ,jakiej produkcji , rakiety (przeciw lotnicze) są na wyposażeniu Jemenu ?