Rosyjski oddział producenta napojów Coca-Cola w ciągu ostatniego roku czterokrotnie zwiększył swoje zyski – podają ukraińskie media.

Jak poinformował w sobotę portal RBC-Ukraine powołując się na „The Insider” rosyjski oddział producenta napojów Coca-Cola w ciągu ostatniego roku czterokrotnie zwiększył swoje zyski – podają ukraińskie media. Firma ma obecnie zarabiać więcej niż przed wybuchem wojny na Ukrainie.

W marcu 2022 roku, praktycznie natychmiast po rozpoczęciu się rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Coca-Cola ogłosiła, że zawiesza swoją działalność w tym kraju.

Zobacz też: Coca-Cola reklamował się mapą Rosji z Krymem [+GRAFIKA]

Źródło publikacji twierdzo, że pomimo sugestii dyrektora generalnego Coca-Coli Jamesa Quinceya, że Coca-Cola całkowicie opuści Rosję, tak się nie stało. Produkcja marek Coca-Cola w Rosji została wstrzymana, a zamiast niej pojawiła się Dobry Cola.

Samo przedsiębiorstwo, dawniej Coca-Cola HBC, zmieniło nazwę na Multon Partners, ale pozostało własnością holenderskiej Coca-Cola Hellenic Holdings B.V., będącej częścią globalnej grupy Coca-Cola Hellenic.

Zysk LLC Multon Partners w 2023 roku wyniósł 10,25 miliarda rubli. To 4 razy więcej niż w 2022 roku – podaje portal.

Zobacz też: NYP: Coca-Cola prosi pracowników o “bycie mniej białymi”

Na styczeń bieżącego roku obroty handlu zagranicznego Federacji Rosyjskiej osiągnęły warto 48,7 mld dolarów, co świadczy o spadku w porównaniu do roku poprzedniego, poinformowała Federalna Służba Celna.

Jak podaje Interfax taka wartość handlu zagranicznego Rosji jest o 12 proc. mniejsza niż wynik za styczeń roku 2023. Przy czym eskport spadał szybciej niż import. Eksport w styczniu 2024 r. spadł w ujęciu rocznym o 14,2 proc. do 28,7 mld dolarów, import o 10,6 proc. do 20 mld dolarów. Rosja utrzymała jednak dodatni bilans handlu zagranicznego, który wyniósł 8,7 mld dolarów, choć był mniejszy o 18,9 proc. w stosunku rocznym.

Kresy.pl/RBC-Ukraine

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply