Członkowie komórki terrorystycznej mieli przedostać się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche wraz z nielegalnymi imigrantami – podał w niedzielę Sunday Express. Brytyjskie służby prowadzą obławę.

Sunday Express podał w niedzielę, że sześcioosobowa grupa, która miała przedostać się do Wielkiej Brytanii wraz z nielegalnymi imigrantami, ma związki z islamską komórką terrorystyczną. Przedostali się przez kanał La Manche kilka tygodni temu po tym, gdy przybyli z Syrii przez Europę do północnej Francji.

Służby specjalne monitorują ruchy trzech z nich, lecz pozostali trzej – najprawdopodobniej posługujący się fałszywymi dokumentami – zniknęli.

Źródła gazet w brytyjskim kontrwywiadzie uważają, że ich celem może być atak na jakieś budynki rządowe lub budynki użyteczności publicznej, choć raczej polegający na ich uszkodzeniu niż spowodowaniu dużej liczby ofiar.

Zdaniem medium, grupa jest wspierana przez Iran. Jej misja miała zostać zaplanowana jeszcze przed atakiem Hamasu na Izrael z 7 października br.

Przeczytaj: W. Brytania: nielegalni imigranci zostaną wykwaterowani z hoteli. Jest zapowiedź rządu

Oznacza to, że liczba osób podejrzanych o terroryzm, którzy od początku tego roku przedostali się małymi łodziami przez kanał La Manche wraz z nielegalnymi imigrantami, wzrosła do 25.

W tym roku do Wielkiej Brytanii przedostało się tą drogą 27 670 imigrantów.

Zobacz także: Szefowa brytyjskiego MSW: nielegalna imigracja egzystencjalnym wyzwaniem i zagrożeniem dla Zachodu

express.co.uk / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply