McMaster zostanie zdymisjowany? Pentagon szuka stanowiska

Jak informuje CNN, Pentagon bada opcje, które umożliwiłyby prezydentowi Donaldowi Trumpowi przeniesienie doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego generała Herberta McMastera do aktywnej służby w wojsku.

CNN powołuje się na sześciu urzędników Departamentu Obrony oraz Białego Domu, którzy potwierdzili, że Pentagon obecnie szuka stanowiska w armii dla czterogwiazdkowego generała McMastera. Przeniesienie McMastera na stanowisko związane bezopośrednio z obronnością jest przedstawiane jako promocja dla obecnego prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego.

McMaster podobno irytuje Trumpa od dłuższego czasu. Chodzi przede wszystkim o osobowość i styl McMastera, twierdzi źródło w Partii Republikańskiej. Trump uważa, że McMaster jest protekcjonalny i nieprzyjazny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Różnice między McMasterem a Trumpem ujawniły się w ostatnich dniach, gdy Trump odniósł się do komentarzy McMastera o tym, że istnieją „niepodważdalne dowody” na to, że Rosja ingerowała w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

„Generał McMaster zapomniał powiedzieć, że Rosjanie nie zmieniali wyniku wyborów w 2016 r. i że jedyna zmowa była między Rosją a skorumpowaną Hillary, Narodowym Komitetem Partii Demokratycznej i Demokratami” – napisał Trump na Twitterze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Błaszczak spotkał się z McMasterem

Kresy.pl / CNN
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz