Izraelskie organizacje feministyczne nie uszanowały statusu Jerozolimy jako świętego miasta trzech wielkich religii.

Kolejny raz przez Jerozolimę przeszedł tak zwany „Marsz szmat”. W jego trakcie wyzywająco ubrane kobiety, często półnagie, a także mniejsza liczba dorównujących im mężczyzn twierdziły, że protestują przeciw gwałtom i oskarżaniu kobiet o ich prowokowanie. Część mężczyzn paradowała w damskich ubraniach. Pojawiły się także symbole ruchu homoseksulanego. Tego typu manifestacja miała miejsce już po raz czwarty. W dniu dzisiejszym zgromadziła kilkaset osób. Poza Jerozolimą „marsze szmat” odbyły się także w Hajfie, Ber Szebie i izraelskiej stolicy Tel-Awiwie.

timesofisrael.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    vileyko :

    Zabawne – pewne kregi rozplanowujac „postep obyczajowy” w Europie nigdy nie pomyslaly ze ten „postep” ogarnie takze ich panstwo… „(…)nie uszanowały statusu Jerozolimy jako świętego miasta(…)” – nie pojmuje czemu mialyby szanowac jakiekolwiek miasto jesli zostaly stworzone po to by niszczyc wszelkie dzisiejsze wartosci. Tak trudno pojac ze „marsz szmat” to „parada rownosci” czy berlinska „love parade”? „Postep obyczajowy” wkracza do Izraela! Usiadzmy otworzmy szampana i ogladajmy jak rewolucja pozera wlasne dzieci