Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski stwierdził, że rząd podtrzymuje swoje stanowisko w kwestii przyjmowania imigrantów.

Marek Suski skomentował w czwartek, w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl, słowa lidera partii Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, który w rozmowie, jaka ukazała się również w czwartek w “Rzeczpospolitej”, powiedział, że 7 tysięcy (imigrantów – red.) na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem.

Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które “ich” przerobią na “nas” – tłumaczył Morawiecki. Ojciec premiera polski uważa, że rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne, o co od dłuższego czasu stara się Kościół. Nie ma powodów do zwlekania – podkreślił.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kornel Morawiecki za przyjęciem imigrantów w ramach systemu relokacji

Rząd podtrzymuje stanowisko nieprzyjmowania uchodźców i imigrantów, których nie da się zweryfikować czy nie niosą ze sobą zagrożenia terrorystycznego – powiedział Marek Suski. Zaznaczył również, że “najlepszą metodą”, na zapewnienie bezpieczeństwa Polakom “postawienie tamy” imigrantom z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Marek Suski podkreśla, że kolejne państwa Unii Europejskiej przekonuje się do propozycji Polski, aby uchodźcom pomagać w krajach pochodzenia. Kolejne kraje z bardzo dużą życzliwością do tego się przyłączają. Ostatnio premier Wielkiej Brytanii Theresa May wyraziła bardzo podobny pogląd – dodał szef gabinetu politycznego premiera. Myślę, że nasze działania były słuszne – zaznaczył.

Polityk PiS zaznaczył, że imigranci niechętnie chcieliby osiedlić się w Polsce, bo tu nie ma takiego dobrobytu, jak w Niemczech czy Francji.

Kresy.pl / wpolsce.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply