Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski stwierdził, że rząd podtrzymuje swoje stanowisko w kwestii przyjmowania imigrantów.

Marek Suski skomentował w czwartek, w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl, słowa lidera partii Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, który w rozmowie, jaka ukazała się również w czwartek w „Rzeczpospolitej”, powiedział, że 7 tysięcy (imigrantów – red.) na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem.

Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas” – tłumaczył Morawiecki. Ojciec premiera polski uważa, że rząd powinien uruchomić korytarze humanitarne, o co od dłuższego czasu stara się Kościół. Nie ma powodów do zwlekania – podkreślił.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kornel Morawiecki za przyjęciem imigrantów w ramach systemu relokacji

Rząd podtrzymuje stanowisko nieprzyjmowania uchodźców i imigrantów, których nie da się zweryfikować czy nie niosą ze sobą zagrożenia terrorystycznego – powiedział Marek Suski. Zaznaczył również, że „najlepszą metodą”, na zapewnienie bezpieczeństwa Polakom „postawienie tamy” imigrantom z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Marek Suski podkreśla, że kolejne państwa Unii Europejskiej przekonuje się do propozycji Polski, aby uchodźcom pomagać w krajach pochodzenia. Kolejne kraje z bardzo dużą życzliwością do tego się przyłączają. Ostatnio premier Wielkiej Brytanii Theresa May wyraziła bardzo podobny pogląd – dodał szef gabinetu politycznego premiera. Myślę, że nasze działania były słuszne – zaznaczył.

Polityk PiS zaznaczył, że imigranci niechętnie chcieliby osiedlić się w Polsce, bo tu nie ma takiego dobrobytu, jak w Niemczech czy Francji.

Kresy.pl / wpolsce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz