Grupa 112 imigrantów z Afryki Północnej została w niedzielę uratowana z tonącego pontonu w pobliżu Malty. Migranci zostali odtransportowani na wyspę w eskorcie żołnierzy w specjalnej odzieży ochronnej (w obawie przed zakażeniem koronawirusem).

Jak informuje agencja Reuters, łódkę zauważono w sobotę w regionie poszukiwawczo-ratowniczym Malty na północ od Libii. Na pokładzie znajdowali się głównie dorośli mężczyźni (jedynie kilkoro kobiet i dzieci). Maltańskie służby miały początkowo problem z ustaleniem narodowości osób na pokładzie.

Maltańscy żołnierze, którzy transportowali ich na brzeg, nosili specjalne kombinezony, w ramach ochrony przed możliwym zakażeniem koronawirusem. Po wyjściu na brzeg wszyscy imigranci zostali poddani kontroli lekarskiej. Następnie przewieziono ich do specjalnego ośrodka dla uchodźców.

W tym roku wzrosła liczba imigrantów przebywających na Malcie. Na początku marca przybyło około 1500 osób (w całym ubiegłym roku przybyło ich 3400).

Na początku roku duży wzrost odnotowano również we Włoszech. Jednak liczba przyjazdów gwałtownie spadła po wybuchu epidemii koronawirusa. W marcu do tego kraju przybyło jedynie 43 imigrantów.

Zobacz także: Uchodźcy w Niemczech często angażują się w grupy przestępcze

Reuters / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply