Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko stwierdził, że jego kraj nigdy nie przerywał dyplomatycznych stosunków z Ukrainą.

12 marca Łukaszenko na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa podkreślił, ze stanowisko Białorusi w sprawie wydarzeń na Ukrainie pozostaje niezmienne, a Mińsk nigdy nie wstrzymywał współpracy z Kijowem.

Przy okazji Łukaszenko poradził nowym ukraińskim władzom „mniej biegać po zagranicy”, a bardziej zadbać o pomyślność własnego kraju i narodu.

„Na Ukrainie są politycy, którzy zaczęli rozwiązywać problemy ukraińskiego narodu. My im w żadnym razie nie przeszkadzamy. Co więcej, nigdy nie zrywaliśmy żadnych związków z Ukrainą, przede wszystkim ekonomicznych”– powiedział prezydent Białorusi.

Łukaszenko skomentował także sytuację międzynarodową.

„Nie zamierzamy być inicjatorem eskalacji jakichkolwiek procesów w związku z ukraińskimi wydarzeniami i konfrontacją USA i Zachodu z jednej, a Rosji z drugiej strony. Będziemy uważnie pilnować interesów naszego państwa i interesów naszych przyjaciół, sąsiadów i sojuszników. Dlatego straszyć nas w związku z tym nie warto”– podsumował Łukaszenko.

LB.ua/KRESY.PL

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz