Lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, spotka się w USA z senatorami i przedstawicielami administracji prezydenta Obamy. Tymczasem prezydent Andrzej Duda nie spotka się z Barackiem Obamą przy okazji odbywającego się z Waszyngtonie Szczytu Nuklearnego.

Delegacja KOD na czele z Kijowskim spotka się w USA z amerykańskimi politykami, w tym senatorami i przedstawicielami administracji prezydenta Obamy. KOD został zaproszony przez pozarządową organizację Freedom House. „Będziemy się spotykać z przedstawicielami administracji, z przedstawicielami Senatu, ze środowiskami akademickimi, wszystko na zaproszenie Freedom House”– zapowiedział dziś Kijowski podczas manifestacji KOD-u.„Jeśli potraktujemy ten język[stosowany przez rządzących – red.] poważnie, to jest jest to okropne, gdyż zmierza to w kierunku faszyzmu”– mówił Kijowski agencji Associated Press. Lider KOD-u dodał jednak, że jest to raczej śmieszne gdyż Kaczyński „chce być dyktatorem”, ale nie ma takiej siły.

Jednocześnie Kancelaria Prezydenta podaje, że podczas zaplanowanego na ten miesiąc Szczytu Nuklearnego w USA nie dojdzie do spotkania Andrzeja Dudy z Barackiem Obamą. Wcześniej osobne spotkanie prezydentów zapowiadał szef MSZ, Witold Waszczykowski. Andrzej Duda spotka się z prezydentami Gruzji, Ukrainy i Turcji.

dziennik.pl / AP.org / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.21 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kbog :

  Obama nie ma powodu aby spotkać się z Dudą ponieważ ten jest prezydentem na papierze i tak naprawdę sam nic nie może Jest w 100% sterowany przez Jarusia. Spotkanie byłoby więc ośmieszeniem Obamy.
  Pan Kijowski powinien najpierw zapłacić alimenty a potem ten nierób niech się weżmie do roboty . W Polityce jest dla mnie w 100% niewiarygodny!

 2. kbog :

  Obama nie ma powodu aby spotkać się z Dudą ponieważ ten jest prezydentem na papierze i tak naprawdę sam nic nie może Jest w 100% sterowany przez Jarusia. Spotkanie byłoby więc ośmieszeniem Obamy.
  Pan Kijowski powinien najpierw zapłacić alimenty a potem ten nierób niech się weżmie do roboty . W Polityce jest dla mnie w 100% niewiarygodny!

 3. leszek1 :

  Mamy wiec „amerykanski slad” w postaci organizacji Freedom House. Moze to byc pretekstem do zdelegalizowania niektorych organizacji pozarzadowych w Polsce. Wypowiedzi KODowcow nalezy zarejestrowac i w przypadku naruszenia Artykulow Kodeksu Karnego winnych natychmiast aresztowac po powrocie. To jest wojna przeciwko Polsce ! Dzialania obronne staly sie juz wprost niezbedna koniecznoscia.

  • marcink :

   Masz całkowitą rację KOD to w połowie zdrajcy Polski i w połowie elita Lemingów, którym jakikolwiek przejaw myślenia sprawia kolosalny ból lub raczej bul. Ja bardzo liczę, że może takie zachowanie USA zmusi PiS do postawy Narodowej co zresztą dało by im więcej + niż -.

 4. upadlina
  upadlina :

  bambus zwany też czarną świnią jasno pokazuje, że popiera złodziei i kolaborantów upadłego reżimu POsrańców!!……To dobrze, bo może otworzą się oczy fanatycznych pisiorów, którzy uważają bambusa i jego zaoceaniczny reżim za swoich przyjaciół !!…..Czas na pobudkę!!

 5. meki1 :

  PIS podkreśla jak wiernym jest sojusznikiem USA a oni pokazują gdzie jest wg nich miejsce Polski. Poza tym obecny rząd polski zrezygnował z zakupu w USA systemu przeciwrakietowego za głupie kilkadziesiąt miliardów dolców, co na pewno niektórym w stanach nie podoba się, no i wywierają odpowiednią presję na Polskę.