Zdaniem reżysera i byłego senatora, Kazimierza Kutza, „jeśli Polska ma wrócić na drogę prawidłowo rozwijającego się społeczeństwa, w nowoczesnej Europie, to PiS musi umrzeć”.

W programie Tomasza Lisa Kutz stwierdził, że przedstawienie składu rządu Beaty Szydło to „wielki eksperyment społeczny, który niedługo rozstrzygnie o nowoczesnej historii Polski”.Jego zdaniem, zaczyna się agonia „prawego skrzydła”,powstałego po Okrągłym Stole.

„Na naszych oczach rozsypuje się Platforma Obywatelska, która spełniła swoją misję dziejową. Na polu została druga prawa siła, na której czele stoi ten wspaniały nieudacznik, Jarosław Kaczyński. To człowiek, któremu się w życiu niewiele udało, a teraz osiągnął wielki sukces”– uważa reżyser.

„Jeśli Polska ma wrócić do prawidłowo rozwijającego się społeczeństwa europejskiego, PiS musi umrzeć”– przekonywał Kutz. Jego zdaniem ideologia PiS jest „XIX-wieczna”. „Powodem, dla którego to musi się źle skończyć jest nasze przejedzenie się takim lokalnym nacjonalizmem”– argumentował. Uważa jednak, że „narodzi się z tego lepsze społeczeństwo i lepsze państwo”.

Reżyser twierdzi, że rządy PiS w latach 2005-07 były tylko „treningiem”, a teraz rząd Szydło, z Antonim Macierewiczem i Mariuszem Kamińskim, „będą nam chcieli ukraść dzisiejszą Polskę, sięgając po metody nie zawsze legalne”.

Kutz wieszczy również fiasko „eksperymentu” PiS, ponieważ społeczeństwo szybko się nim znudzi. „25 lat polskiej demokracji wychowało pewien typ myślenia, którego już nie uda się zniszczyć”– stwierdził.

TVP.info / Newsweek.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. meki1
  meki1 :

  Marzeniem Kutza jest oderwanie Górnego Śląska od Polski, przepowiada że stanie się to koło 2020r. i wiązał nadzieje na to z PO (w tej partii są byli członkowie Unii Wolności, którzy są za rozczłonkowaniem państwa na tzw. regiony). Jego kuzyni piszą się przez „c” na końcu nazwiska a on przez „tz”, nie pamiętam czy zmienił sobie nazwisko czy to była pisownia oryginalna.

 2. mop
  mop :

  TAK PANIE KUTZ MA PAN CALKOWITĄ RACJĘ BO PRZECIEŻ NIE MOŻNA POPSUĆ TEGO CO ZROBILA I POZOSTAWIŁA PO SOBIE WSPANIAŁA KOALICJA ,,PO + PSL”.PONIEWAŻ MNIEMAM,ŻE PANA PAMIĘĆ SZWANKUJE PRZYPONĘ :

  OTO lista ,,dokonań” PLATFORMY
  ————————————————————–
  0) AMBER GOLD I afera PODSŁUCHOWA
  1) likwidacja stoczni Gdynia i Szczecin
  2) afera hazardowa
  3) mimo kasy z Unii nie będzie gotowej w całości żadnej drogi na Euro
  4) podwyżka VAT
  5) ,,zamach na OFE” [to było bardzo dobre posuniecie bo do jakiego stopnia marionetka Buzek i jego ekipa musiała być ślepa, naiwna czy wręcz skorumpowana żeby własnymi rekami podpisać ustawę, która zmusza ludzi do płacenia PRYWATNYM i ZAGRANICZNYM korporacjom gigantycznego PODATKU w imię obietnicy przyszłej emerytury przy okazji zadłużając jeszcze WŁASNE państwo na kilkadziesiąt mld rocznie (dotychczasowe emerytury wypłacać trzeba, a źródło ich zasilania w dużej części przeniesione zostało do OFE więc państwo musi na procent pożyczać pieniądze w zagranicznych bankach).Nie jestem wrogiem inwestowania w kopalnie diamentów na plutonie, ale niech każdy robi to na własny rachunek – OFE robią to na rachunek państwa.Na przykład Chile (mają niemal identyczny model OFE jak w Polsce tyle że dłużej) – 30 lat „inwestowania” przez OFE skończyło się stratą 60% kapitału i 2/3 emerytów OFE-owskich musi korzystać z opieki społecznej żeby nie umrzeć z głodu. Takie interesy robi społeczeństwo na rynku kapitałowym! My mieliśmy być następni.To, że takie łachudry jak Forbes płaczą to tylko znak, że kartel bankierów broni „swoich” premii a nie waszych pieniędzy naiwniaki.]
  6) zakup samolotów Bryza bez przetargu
  7) afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu
  8) afera senatora Misiaka (ustawione przetargi)
  9) afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad…)
  10) afera ministra Grabarczyka (obsadza on stanowiska w PKP kolegami i ich zonami a potem w święta PKP leży i kwiczy)
  11) kolejne przetargi na drogi są odwoływanie (S5 Wrocław – Poznań, S7 Gdańsk – Elbląg, S7 pod Radomiem, S8 pod Białymstokiem itd), ale jest kasa na nowych urzędników!
  12) wyprzedaż firm przynoszących krociowe zyski jak np PKO (4 mld zysku w 2010) KGHM (11 mld zysku w 2010), PZU , Bogdanka itd.
  13) podwyżka akcyzy na gaz
  14) podwyżka akcyzy na piwo
  15) Premier jeździ na narty i nie reaguje na kłamliwe oskarżenia Rosji pod adresem polskich oficerów (raport MAK)
  16) PO buduje najdroższe drogi na świecie – cena za kilometr w nizinnej Polsce wyższa niż w górzystej Chorwacji…
  17) mimo obietnic „odpolitycznienie” TVP, PO obsadziło TVP swoim ludźmi natychmiast po tym jak Komorowski został Prezydentem.
  18) posłanka PO Sawicka i kręcenie lodów – przyznała się przed kamerami – za to Tusk zniszczył CBA i uczynił z tej służby marionetkę
  19) koleje rozbite na 8 spółek, obsadzane koleżkami nawet na święta puszczają pociągi po 4 wagony…
  20) Świnoujście zablokowane przez Nord Stream
  21) katastrofa Smoleńska do jakiej doszło w wyniku braku podstawowych umiejętności pilota.
  22) bezrobocie rośnie od 3 lat – mimo że spada u naszych sąsiadów…w styczniu już prawie 13%. (Za PiS w 2007 było 8% …)
  23) inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach…
  24) Karnowski z zarzutami prokuratorskimi za korupcję, popierany w wyborach na prezydenta Sopotu przez PO.
  25) nieudana profesjonalizacja wojska – armia nie ma szeregowych – 3/4 to oficerowie i podoficerowie!
  26) skandal z przetargiem na samoloty Bryza
  27) Minister Zdrowia Kopacz okłamała sejm – podobno widziała na własne oczy jak ziemia w smoleńsku była przekopana na 1 metr w głąb …. a potem okazuje się że tam są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu 28) deficyt finansów w 2010 – 8%! Za pis w 2007 – nadwyżka w budżecie!
  29) nieudolne negocjacje gazowe z Rosją – drogi gaz na długi okres czasu
  30) oddanie koncesji na gaz łupkowy firmom zachodnim za 1/4 tego co np. Arabia Saudyjska czy Norwegia!!!!
  31) Prezydent Wpadka Komorowski i jego żenujące wpadki przynoszące Polakom wielki wstyd.
  32) kampania nienawiści przeciw opozycji w efekcie czego doszło do mordu w Łodzi!
  33) zadłużenie skoczyło o 380 mld pln w 4 lata – NA CO POSZŁA TA KASA? – nawet dróg nie ma!
  34) dzięki naciskom PiS i rządu J. Kaczyńskiego na UEFA udało się uzyskać EURO 2012 – Tuski przegrały rywalizacje o Instytut Technologiczny i EXPO!
  35) płatne autostrady – 20 gr/km – Najdroższe w EUROPIE!(w stosunku do zarobków)
  36) wykryli 3 afery PiS: Klapka laptopa Ziobry. Kanapa podgryziona przez psa Ludwika Dorna, Afera wykryta przez minister od korupcji Piterę „Dorsz za 8.5”.
  37) za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii należący do TVN za ok 400 mln PLN.
  38) Rzecznik Rządu otrzymuje dochody od niemieckiego biznesmena (mieszka w należącej do Niemca will za darmochę… komu ten pan służy?)
  39) program modernizacji linii kolejowych nie udał się, prawdopodobnie kasa z UE przepadnie
  40) skandaliczne szkolenie wojska – 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154)
  41) dzierżawa samolotu dla VIP na dwa lata za kasę pozwalającą kupić NOWY SAMOLOT!
  42) gdyby nie weto Kaczora prezydenta, to w 2008 roku PO wprowadziłoby nas do strefy sztywnego kursu euro i w czasie kryzysu padłby nasz eksport – tylko dzięki temu wetu Polska była „zieloną wyspą”
  43) PiS obniżył podatki a podobno jest socjalistyczny, PO podnosi podatki a podobno jest liberalne buhahah
  44) ZUS dla jednoosobowych firm rośnie, dławiona jest przedsiębiorczość Polaków, ale firmy zagraniczne dostają hojną reką dopłaty po czym likwidują produkcję a rząd PO nic nie robi (DELL, FIAT)
  45) najbogatsi rolnicy dalej płacą KRUS
  46) tzw jedno okienko (zakładanie firm) to niewypał
  47) Komisja „Przyjazne Państwo” (znoszenie barier w administracji) przez 4 lata nic nie zrobiła! Medialna fikcja
  48) bezzasadne odwołanie szefa CBA przed końcem kadencji – bo ujawnił aferę hazardową
  49) nieudolne negocjacje o limity CO2 – prąd będzie droższy o kilkadziesiąt procent
  50) Minister Klich niszczy GROM i Wojska Lotnicze – odchodzą fachowcy!
  51) straszenie pis’em mimo ze NIC im nie udowodnili – żadnych afer i przekrętów!
  52) po aferze Rywina Miller miał honor podać się do dymisji. Po aferze hazardowej Tusk udaje głupa i dalej kurczowo trzyma się koryta!
  53) Minister Finansów PO – Rostowski, człowiek znikąd! Nawet paszportu nie miał w 2007 roku!
  54) otwarcie rynku pracy od 1 stycznia 2011 dla Rosjan, Ukraińców i Białorusinów i to mimo tego że jest 13% bezrobocia i stale rośnie (od 3 lat! – to tez CUD Donka!)
  55) od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia podczas gdy za PiS podniesiono pensje lekarzom i pielęgniarkom.
  56) POTAJEMNA ZGODA KOPACZ NA PRZYJECIE 100 000 NIEROBÓW I DZIECIOROBÓW Z AFRYKI
  WBREW RACJONALNYM GŁOSOM SPRZECIWU WIĘKSZOŚCI POLAKÓW.