Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz poinformował w sobotę na Twitterze, że jego ugrupowanie wraz z Prawicą Rzeczypospolitej zgłaszają w Sejmie rezolucję zobowiązującej rząd do trwałego zachowania waluty narodowej.

Paweł Kukiz napisał: Wspólnie z @Prawica_Rz zgłaszamy w Sejmie projekt Rezolucji zobowiązujący rząd do potwierdzenia nienaruszalności art. 227 Konstytucji i trwałego zachowania waluty narodowej. Pakt fiskalny zupełnie zmienił charakter unii walutowej i Polska w tym zakresie nie ma żadnych zobowiązań.

Również w sobotę szef PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że jego partia zaproponuje scenariusz przyjęcia przez Polskę waluty euro. Schetyna uważa, że przyjęcie euro będzie ważnym narzędziem do realizacji polskich interesów i zapewnienia dobrobytu Polakom.

ZOBACZ TAKŻE: Ekonomiści apelują do premiera ws. przyjęcia euro. Szef KPRM: Polska się do tego zobowiązała

Jedną z kluczowych debat, które chcemy w tych kilkunastu najbliższych miesiącach przeprowadzić, to będzie debata o stosunku Polski do wprowadzenia euro. Wszyscy widzimy, że strefa unii walutowej dynamicznie się odbudowuje, zwłaszcza po wyjściu Brytyjczyków to ona stanie się prawdziwym rdzeniem Unii Europejskiej, a krajom spoza strefy przypadnie co najwyżej rola peryferyjna – ogłosił Grzegorz Schetyna w trakcie sobotniego posiedzenia Rady Krajowej PO.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Artykuł 227 Konstytucji RP mówi m.in., że centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. „Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej” – czytamy w konstytucji.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz