Paweł Kukiz na Facebooku odpowiedział na zarzuty izraelskich dziennikarzy, według których Polacy nie pogodzili się z tym, że mordowali Żydów w trakcie wojny.

Jak napisał Kukiz na swoim profilu na Facebooku: „Oczekuję od Izraela, żeby „pogodził się z problematyczną przeszłością niektórych Żydów, postrzegał ją jako część ogólnej historii Izraela”, choćby poprzez pomoc Izraela w naciskach na Szwecję, by wydała Polsce komunistycznego zbrodniarza Stefana Michnika. Tylko tyle i aż tyle”.

Polityk przyznaje, że były wśród Polaków osoby, które przyczyniły się do śmierci Żydów. „Tak było w całej Europie okupowanej przez Niemców. Mam pełną świadomość, że również wśród Polaków znajdowali się bandyci i dewianci i czuję z tego powodu ogromny, prawdziwie ludzki ból i żal. Jeśli żyje jakiś bandyta polskiej narodowości, który przyczynił się do śmierci choć jednego Żyda w czasach Holokaustu, to z całą pewnością pomogę (na ile będę mógł) w jego sprawiedliwym osądzeniu”- zaznaczył Kukiz.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Unik prezydenta

Kresy.pl / Facebook / Do Rzeczy

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz