Paweł Kukiz na Facebooku odpowiedział na zarzuty izraelskich dziennikarzy, według których Polacy nie pogodzili się z tym, że mordowali Żydów w trakcie wojny.

Jak napisał Kukiz na swoim profilu na Facebooku: “Oczekuję od Izraela, żeby “pogodził się z problematyczną przeszłością niektórych Żydów, postrzegał ją jako część ogólnej historii Izraela”, choćby poprzez pomoc Izraela w naciskach na Szwecję, by wydała Polsce komunistycznego zbrodniarza Stefana Michnika. Tylko tyle i aż tyle”.

Polityk przyznaje, że były wśród Polaków osoby, które przyczyniły się do śmierci Żydów. “Tak było w całej Europie okupowanej przez Niemców. Mam pełną świadomość, że również wśród Polaków znajdowali się bandyci i dewianci i czuję z tego powodu ogromny, prawdziwie ludzki ból i żal. Jeśli żyje jakiś bandyta polskiej narodowości, który przyczynił się do śmierci choć jednego Żyda w czasach Holokaustu, to z całą pewnością pomogę (na ile będę mógł) w jego sprawiedliwym osądzeniu”- zaznaczył Kukiz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Unik prezydenta

Kresy.pl / Facebook / Do Rzeczy

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. MAREK1954
    MAREK1954 :

    Coś ty taki skromny… A Żydzi z 1939 roku, którzy spowodowali śmierć SETEK TYSIĘCY POLAKÓW, wydając ich w ręce czerwonego, sovieckiego łajdactwa? To nie byli Żydzi? To nie byli nasi współobywatele? To nie przodkowie niektórych idiotów z Izraela?