Polski klub piłkarski KS Polonia Wilno awansował do I ligi piłkarskiej Litwy. W meczu rozegranym wczoraj na murawie wileńskiego stadionu Žalgiris piłkarze Polonii zremisowali 3:3 z ekipą Fajetonas z Janowa (Jonawa).

Tym samym polska ekipa wywalczyła pierwsze miejsce w tzw. Południowej Strefie II ligi i pewnie awansowała do I ligi. Klub zagra jeszcze także w 1/8 finału Pucharu Litwy.

Wczorajszy mecz pokazał, że ekipa kierowana przez Wiktora Filipowicza jest w dobrej formie fizycznej, a piłkarzy Polonii stać na konkurowanie ze znacznie silniejszymi przeciwnikami. W pierwszej połowie spotkania polskim piłkarzom udało się przejąć prowadzenie. Zaowocowało to strzeleniem aż dwóch bramek, które, jak się wydawało, wprawiły w istne przerażenie juniorski skład ekipy z Janowa (Jonawa).

Dobra passa towarzyszyła piłkarzom KS Polonii także na początku drugiej połowy meczu. W kilka minut po rozpoczęciu gry liczba goli strzelonych przez polską ekipę zwiększyła się o kolejną bramkę. Piłkarze Fajetonasu nie dali jednak za wygraną i przypuścili kilka udanych ataków na bramkę zespołu wileńskiego. Niestety, ekipie Polonii nie udało się odzyskać kontroli nad grą w drugiej połowie spotkania. Litewscy piłkarze w szybkim tempie wyrównali wynik. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Mimo że wynik wczorajszego meczu nie miał decydującego znaczenia dla piłkarzy Polonii (awans do dwudziestki najlepszych zespołów Litwy ekipa miała już w kieszeni, ponieważ do I ligi awansowały po 2 najlepsze zespoły z II ligi), remis z janowskim Fajetonasem umocnił dotychczasową pozycję polskich piłkarzy.

„Nie da się ukryć, że moi podopieczni zbyt szybko spoczęli na laurach, co spowodowało przejęcie całkowitej kontroli przez Fajetonas w drugiej połowie meczu. Mimo to pokazaliśmy wysoki poziom gry, który zadecydował o ogólnym sukcesie w minionym sezonie” – powiedział po meczu trener KS Polonia Wiktor Filipowicz. „Teraz liczymy na dobrą passę także w rozgrywkach o Puchar Litwy” – dodał.

Polski klub piłkarski awansował tym samym do dwudziestki najlepszych zespołów Litwy (ekstraklasa i I liga liczą w sumie 21 zespołów).