Polski klub piłkarski KS Polonia Wilno awansował do I ligi piłkarskiej Litwy. W meczu rozegranym wczoraj na murawie wileńskiego stadionu Žalgiris piłkarze Polonii zremisowali 3:3 z ekipą Fajetonas z Janowa (Jonawa).

Tym samym polska ekipa wywalczyła pierwsze miejsce w tzw. Południowej Strefie II ligi i pewnie awansowała do I ligi. Klub zagra jeszcze także w 1/8 finału Pucharu Litwy.

Wczorajszy mecz pokazał, że ekipa kierowana przez Wiktora Filipowicza jest w dobrej formie fizycznej, a piłkarzy Polonii stać na konkurowanie ze znacznie silniejszymi przeciwnikami. W pierwszej połowie spotkania polskim piłkarzom udało się przejąć prowadzenie. Zaowocowało to strzeleniem aż dwóch bramek, które, jak się wydawało, wprawiły w istne przerażenie juniorski skład ekipy z Janowa (Jonawa).Dobra passa towarzyszyła piłkarzom KS Polonii także na początku drugiej połowy meczu. W kilka minut po rozpoczęciu gry liczba goli strzelonych przez polską ekipę zwiększyła się o kolejną bramkę. Piłkarze Fajetonasu nie dali jednak za wygraną i przypuścili kilka udanych ataków na bramkę zespołu wileńskiego. Niestety, ekipie Polonii nie udało się odzyskać kontroli nad grą w drugiej połowie spotkania. Litewscy piłkarze w szybkim tempie wyrównali wynik. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Mimo że wynik wczorajszego meczu nie miał decydującego znaczenia dla piłkarzy Polonii (awans do dwudziestki najlepszych zespołów Litwy ekipa miała już w kieszeni, ponieważ do I ligi awansowały po 2 najlepsze zespoły z II ligi), remis z janowskim Fajetonasem umocnił dotychczasową pozycję polskich piłkarzy.

„Nie da się ukryć, że moi podopieczni zbyt szybko spoczęli na laurach, co spowodowało przejęcie całkowitej kontroli przez Fajetonas w drugiej połowie meczu. Mimo to pokazaliśmy wysoki poziom gry, który zadecydował o ogólnym sukcesie w minionym sezonie” – powiedział po meczu trener KS Polonia Wiktor Filipowicz. „Teraz liczymy na dobrą passę także w rozgrywkach o Puchar Litwy” – dodał.

Polski klub piłkarski awansował tym samym do dwudziestki najlepszych zespołów Litwy (ekstraklasa i I liga liczą w sumie 21 zespołów).

Wilnoteka.lt/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz