5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. costner
    costner :

    Typowy przykład fascynatora, czyli osoby psychopatycznej, w sensie klinicznym. Nie w sensie obraźliwego nazewnictwa. Fascynatorzy to “osobnicy, których wewnętrzne przyczyny zmusiły do wyboru pomiędzy poczuciem osamot­nienia, odmienności i patologicznej nieprzydatności w życiu społecznym, a przymuszaniem innych ludzi do przeżywania na im podobny sposób i do przyjmowania ich ideologii. Czasami jest to wybór pomiędzy samobójst­wem a fascynatorstwem. …. W zdrowym społeczeństwie działalność fascynatorów natrafia na zabar­wiony przykrym humorem krytycyzm i zostaje zdyskredytowana z poczu­ciem jej patologii. Tam jednak, gdzie już wcześniej działały okoliczności destruujące zdrowy rozsądek i sprawiedliwość społeczną, jak zacofanie cywilizacyjne, władza grup uprzywilejowanych a umysłowo prymityw­nych, a szczególnie autorytatywni, a umysłowo niewybitni, tym bardziej psychicznie nie całkiem normalni władcy, działalność fascynatorów trafia na grunt podatny i może doprowadzić do dziejowych tragedii. Łobaczewski, Ponerologia polityczna…. Ten człowiek, jako fascynator, czyli lżejszy przypadek psychopatii, sam w sobie jest śmieszny i nieszkodliwy, coś takiego, jak Kononowicz. Ale w rękach Michnika, czy służb specjalnych to jest zagrożenie dla społeczeństwa. Biskup, który ma choćby minimalne przejawy zdrowia psychicznego i odpowiedzialności, winien takiego Lemańskiego odesłać na obserwację do szpitala psychiatrycznego…. .https://www.youtube.com/watch?v=IlDDyr-KbSs Lemański to Kononowicz bis.

  2. leszek1
    leszek1 :

    Bezczelnosc tego zydowskiego agenta, skierowanego do polskiego kosciola, nie ma zadnych granic, co jest dosyc czestym zjawiskiem wsrod niektorych Zydow. Sam pomysl jego oficera prowadzacego nie jest zly, bo jezeli papiez zgodzi sie na prosbe agenta to wiele osob odejdzie od kosciola. Sadze, ze papiez powinien go poprosic, by zgodnie ze swoimi zainteresowaniami odprawial msze w synagodze, a nie w kosciele.

  3. jazmig
    jazmig :

    Lemańskiego usunięto z funkcji proboszcza z powodu skłócenia parafian i doprowadzenia do sytuacji, w której groziła profanacja lokalnego kościoła. Wcześniej skłócił się ze wszystkimi, z którymi współpracował: dyrektorką miejscowej szkoły, kapłanami sąsiednich parafii, władzami gminy – dokładnie ze wszystkimi. Dlatego odwołano go z tej parafii i miał wybór: coś w rodzaju urlopu, albo posługa jako kapłan w szpitalu dla dzieci. Wybrał to drugie, ale na krótko. Znowu zaczął kłótnie z kurią, zamiast zajmować się dziećmi, więc go wreszcie abp Hoser suspendował.