Minionej doby tj. 24.08 funkcjonariusze SG zatrzymali 59 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski. To głównie ob. Iraku i Tadżyskistanu. Wczoraj strażnicy graniczni udaremnili 100 prób nielegalnego przekroczenia granicy – poinformowała Straż Graniczna w środę. Dla porównania w całym roku 2020 na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Straż graniczna poinformowała w środę, że ostatniej doby zatrzymano 59 osób, które przekroczyły nielegalnie granicę z Białorusi do Polski. Zatrzymani to głównie obywatele Iraku i Tadżykistanu. Służba podkreśliła także, że minionej doby udaremniono 100 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Straż Graniczna poinformowała, że od początku sierpnia funkcjonariusze odnotowali 2,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Udaremniono ponad 2 tys. takich prób. We wspomnianym okresie zatrzymano prawie 900 nielegalnych imigrantów. Zatrzymani cudzoziemcy przebywają w strzeżonych ośrodkach. Dla porównania w całym roku 2020 na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które przekroczyły nielegalnie granice.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy. Od tygodnia grupa imigrantów koczuje przy polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny. We wtorek Straż Graniczna podała, że „po stronie białoruskiej wciąż koczuje grupa 24 cudzoziemców”, co oznacza, że od paru dni sytuacja pod tym względem nie uległa zmianie. Służba zaznaczyła zarazem, że „po stronie polskiej nie ma żadnych koczujących grup nielegalnych imigrantów”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Grupa prawników pozwała Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ws. migrantów koczujących przy granicy

Szturm nielegalnych imigrantów na granice z Polską i Litwą jest stymulowany przez białoruskie władze. We wtorek premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że istnieją dowody na to, że na Białoruś specjalnie ściągani są przez biura turystyczne przedstawiciele różnych narodowości z Bliskiego Wschodu.

Zobacz także: Szef MON: Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply