Ogrom zniszczeń, spalone domy i mord na blisko 2 tysiącach ludzi – to zniszczenia, jakich dokonała działająca w Nigerii islamistyczna Boko Haram. Organizacja Amnesty International opublikowała zdjęcia satelitarne, ukazujące ogrom zniszczeń.

Zdjęcia przedstawiają nigeryjskie miasto Baga i okoliczne wioski po najeździe islamistów z Boko Haram. Najechali oni ten teren, strzelając do mieszkańców i paląc domy. Według nieoficjalnych danych, krwawe żniwo napadu to nawet 2 tys. ofiar, czyli jedna piąta mieszkańców.

Opublikowane przez Amnesty International zdjęcia ukazują ogrom zniszczeń dokonanych przez Boko Haram.

Na pierwszym zdjęciu poniżej widać Bagę i okolicę przed najazdem Boko Haram. Kolejne zdjęcie obrazuje już zniszczenia, jakich dokonali islamiści.

Zaatakowali oni również miejscowości Doro Gowon, gdzie zniszczyli 3,1 tys. budynków. Poniżej przed i po ataku.

Boko Haram to islamska sekta działająca w Nigerii. Jej celem jest utworzenie państwa islamskiego na wzór tego, jakie powstało na terenach Syrii i Iraku. Bojownicy dokonują bestialskich mordów na „niewiernych”, w tym – bardzo często – na wyznawcach Chrystusa.

PCh24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Wielka Brytania ma swoje zobowiązania wobec porządku w Nigerii.Przecież od 1901r był to protektorat brytyjski,zaś od 1914r do 1960r brytyjczycy doili Nigerię jako swój protektorat i kolonię.Król Brytanii przestał być królem Nigerii dopiero w 1963.A może Bako Haram przekracza możliwośći Imperium Brytyjskiego.Wtedy po co udawać tą militarną potęgę brytyjską?