Kreml ostrzega USA: tarcza spowoduje konflikt

Rosyjskie MSZ opublikowało oświadczenie, w którym krytykuje działania USA w związku z budową w krajach NATO amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Moskwie nie podoba się polityka „faktów dokonanych” stosowana przez Waszyngton.

Zdaniem rosyjskiej dyplomacji takie postępowanie USA jest nie do zaakceptowania przez Rosję. Rosyjskie MSZ podkreśla w swym oświadczeniu, że szansa na przekształcenie sfery obrony przeciwrakietowej z przedmiotu konfliktu w przedmiot współpracy może zostać w ten sposób stracona.

Rosji nie podoba się, że Stany Zjednoczone rozbudowują system tarczy antyrakietowej bez konsultacji z innymi, zainteresowanymi krajami. Moskwa ostrzega, że może to doprowadzić do zachwiania równowagi bezpieczeństwa w regionie Euroatlantyckim. W oświadczeniu zwrócono uwagę na porozumienie amerykańsko – hiszpańskie o stacjonowaniu 4 okrętów z rakietami SM-3. Wcześniej Moskwa skrytykowała podobna umowę podpisaną przez Waszyngton z władzami Rumunii.

IAR/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz