Były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta poinformował, że został odwołany z funkcji wiceprezesa partii przez jej prezesa, Roberta Winnickiego.

„Właśnie otrzymałem informację od Roberta Winnickiego, że odwołuje mnie z funkcji wiceprezesa partii Ruch Narodowy”– napisał Marian Kowalski na portalu społecznościowym.„Ledwie złożyłem oświadczenie, że nie będę kandydował z list Kukiza a ten sypnął atrakcyjnymi miejscami na liście działaczom RN”– dodał. Dodał również, że Kornel Morawiecki, obecnie członek Rady Społecznej Ruchu Kukiz’15 i kandydat w wyborach parlamentarnych podkreśla, że „RN został wzięty do Kukiza ze względu na posiadane struktury, ale podkreśla, że listy i tak można zmienić, a te się jemu nie podobają”.

„Traktowanie narodowców jak chłopców do czarnej roboty i trwałość przekonań Kukiza ciągle stawiają całość projektu pod dużym znakiem zapytania”– twierdzi odwołany wiceprezes Ruchu Narodowego.

Ostro krytykuje również alians Ruchu Narodowego z Pawłem Kukizem:

„Może to osobiste wrażenie, ale przyłączenie się do obozu wroga budzi we mnie wstręt. W końcu co szkodziło Żołnierzom Wyklętym zostać UBowcami? A jednak woleli nie jadać „ośmiorniczek””– napisał Kowalski.

Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak poinformował dziś wczesnym popołudniem, że Marian Kowalski „pozostaje członkiem zarządu RN”. „Trudno jednak by był dalej wiceprezesem gdy nie identyfikuje się z realizowaną linią i ją publicznie kontestuje”– dodał.

Przeczytaj także: Marian Kowalski: ugrupowanie Kukiza to projekt lansowany przez reżim

Facebook.com/ Kresy.pl

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. raf66 :

  My Polacy , My idioci, nasza Duma ponad wszystko ,co tam Polska i Ojczyzna .MY Polacy i dla Polski i dla ludzi nie spoczniemy póki życia starczy by obrzydzić życie Wam właśnie -tam. Bóg,Honor i Ojczyzna – jak że łatwo to powiedzieć, dużo trudniej w to uwierzyć .Założymy nową partię , obrzucimy błotem barci naszych. By Nam wszystkim było łatwiej sloganami Polskę – w otchłań stoczyć. Nie Rzucim Ziemi Skąd Nasz Ród- bo tam , drzewiej mój brat , a teraz śmiertelny Wróg.Tak trzymać Mości Panowie-na pohybel Polsce,Wam i Nam.Raf66

  • fiesta :

   Kojoto…. „racja” jest pojeciem wzglednym, bo uzaleznionym od punktu odniesienia.
   W zwiazku z tym, walka o Polske dla Polakow nie polega wylacznie na gloszeniu hasla: BOG HONOR OJCZYZNA lub krytykowaniu innych tylko dlatego, ze probuja walczyc o Polske dla Polakow innymi metodami, poniewaz jak glosi polskie przyslowie: „Wszystkie metody sa dobre, ktore prowadza do sukcesu” – przyslowia sa madroscia narodu.
   Nie jest wiec zbytnio istotne kim jest Kukiz i kto jeszcze bedzie w jego ugrupowaniu, poniewaz wazniejsze jest wykorzystanie ponad 20% poparcia elektoratu wyborczego jakie zdobyl P.Kukiz w czasie wyborow prezydenckich (M.Kowalski uzyskal okolo 0.5 procenta) i umieszczenie kandydatow narodowych na liscie ugrupowania Kukiza jest konieczne, poniewaz w przyszlosci okaze sie kto mial racje.
   Z porownania dzialan M.Kowalskiego do dzialan R.Winnickiego wynika, ze M.Kowalski nie zna sie na robieniu polityki, a oprocz tego jest malo znaczaca postacia w porownaniu z P.Kukizem (zaledwie 1/40, czyli 2.5% popularnosci Kukiza) a rzuca sie jak przyslowiowa „wsza na grzebieniu” i faktycznie szkodzi calemu RUCHOWI NARODOWEMU, bo nie tylko M.Kowalski jest narodowcem w calym RUCHU NARODOWYM w Polsce i poza Polska i ja jako polski narodowiec nie uwazam M.Kowalskiego za swojego reprezentanta.

 2. fiesta :

  Czytelnikom chce przypomniec, ze RUCH NARODOWY to szerokie spektrum, a M.Kowalski stanowi jedynie jego wycinek i zamet jaki robi M.Kowalski swiadczy, ze on sam nie dojrzal umyslowo do RUCHU NARODOWEGO i dlatego przewage wzial jego wlasny egoizm nad polskim interesem narodowym, w interesie ktorego najwazniejszym celem jest odsuniecie MAFII „OKRAGLEGO STOLU” od wladzy i wplywow w Polsce – patrz ostatnie 25 lat mafijnych rzadow w Polsce, gdzie doszlo do masowej wyprzedazy polskiego majatku narodowego za bezcen, wyprowadzania z Polski polskiego kapitalu przez obcych, obnizenia poziomu zycia wiekszosci polskich rodzin, wysokiego bezrobocia, wzrostu cen i podatkow w Polsce, masowej emigracji 3 milionow Polakow i Polek za chlebem etc, a przede wszystkim utraty suwerennosci panstwa polskiego.
  Poza tym M.Kowalski to miernota umyslowa i osobnik bez wizji, chociazby dlatego, ze nie zna podstawowej reguly, ktora mowi, ze:
  „Wszystkie metody dzialania sa dobre, ktore prowadza do sukcesu” i takim klasycznym przykladem jest sam R.Dmowski – narodowiec, ktory byl poslem do dumy rosyjskiej, czyli wszedl w gniazdo wroga Polski, zeby bic sie o Polske.
  Z M.Kowalskim jest tak jak z ch*jowa tanecznica, ktorej nawet majtki przeszkadzaly.