„Obserwujemy ostatnie miesiące czy lata Unii Europejskiej i widzimy bardzo nerwowe ruchy” – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke

Zdaniem lidera KORWiN to definitywny koniec tego „absurdalnego tworu”, jakim jest UE.Sytuacja jest bardzo nerwowa. Pan Wolfgang Schaeuble, minister finansów RFN zażądał specjalnego podatku od benzyny na imigrantów. CDU się zaraz od tego odżegnało, bo wzbudziło to oburzenie w całej Europie. Kanclerz Austrii oświadczył, że wycofuje Austrię z układu Schengen, a jeżeli nie zostanie załatwiony problem granic zewnętrznych unii, to całe istnienie UE stoi pod znakiem zapytania– wyliczał Korwin-Mikke.

Zbliżający się koniec jest też głównym powodem nerwowości wśród eurokratów.

To jest normalny układ, że zdychający krokodyl wierzga. Unia Europejska umiera i obserwujemy ostatnie miesiące czy lata istnienia Unii Europejskiej– stwierdził, podkreślając.

Zdaniem Korwin-Mikkego UE czeka nie tylko rozpad, ale i bankructwo.

Pieniądze się kończą. UE jest zadłużona a wszystkie państwa znajdujące się pod okupacją UE są pozadłużane, są w sytuacji beznadziejnej– zauważył Korwin-Mikke.

Prawy.pl/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz