Lider partii KORWiN skrytykował na Facebooku postawę posłów klubu Kukiz’15 podczas głosowania nad programem Rodzina 500+. Dodał, że na jedyną opozycję parlamentarną w Polsce wyrosła Nowoczesna.

„Zgodnie z przewidywaniami przy pierwszej poważnej sprawie Klub „Kukiz’15” podzielił się – i to na trzy niemal równe części: Kukiz’11, Kukiz’13 i Kukiz’14. Wielka szkoda!”– napisał na Faceboku lider partii KORWiN.

„W wyniku tego na jedyną opozycję parlamentarną w Polsce wyrosła .Niezależna… 29/29 było PRZECIW”– zaznaczył europoseł. Ponadto, wytknął posłowi Kukiz’15, Rafałowi Wójcikowskiemu, który krytycznie ocenił propozycje PiS i zaprezentował w imieniu tego grupowania inne propozycje, że podczas głosowania wstrzymał się od głosu.

Wpis Korwina-Mikke spotkał się z licznymi negatywnymi komentarzami. Sugerowano wręcz, że polityk zaczął otwarcie wspierać partię Ryszarda Petru. W odpowiedzi Korwin-Mikke zaznaczył, że „trzeba się nauczyć odróżniać swoje sympatie od rzeczywistości”.

„Ktoś bowiem napisał, że w mojej ekipie nastąpiła jakaś petrufikacja. Moje sympatie są wyraźnie z p.Kukizem, a p.Petru to nasz zdecydowany wróg – ale jest faktem, że w oczach ludzi Kukiz’15 w sprawie 500+ to niezdecydowana masa – a .Nowoczesna to zdyscyplinowana i twarda opozycja”– napisał.

Facebook.com / Kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. rebeliant80
    rebeliant80 :

    Niestety dziadek już kompletnie odleciał, chyba czas na emeryturę, owszem ma wiele dobrych pomysłów, które popieram, ale całościowo wypada coraz gorzej, takie wypowiedzi jak te o spirytusie, który to sobie mają kupować rodzice za te 500 zł, wcześniejsza określająca dzieci niepełnosprawne jako idiotów, czy ta teraz popierająca błazna Petru nie sprawią, że ktoś go będzie traktował poważnie.