Korwin-Mikke: CIA otruła Skripala

Szef partii Wolność Janusz Korwin-Mikke uważa, że Rosja nie miała interesu w otruciu byłego szpiega.

Jak powiedział Korwin-Mikke w rozmowie z polską edycją rosyjskiego portalu „Sputnik”, „Postawiłbym jeden do pięciu, że Rosja nie ma w tym żadnego interesu (…). Nie wierzę, że jest odpowiedzialna za otrucie Skripala”. Według polityka, „instytucją, która to zrobiła jest według mnie CIA. Ona potrafiła przecież sfałszować dane o broni w Iraku itd. CIA miała interes w tym, żeby nakręcić opinię amerykańską i światową przeciwko Rosji”.

Prezes partii Wolność zgodził się z Władimirem Putinem, iż należy ukazać dowody na zarzucaną Rosji odpowiedzialność za śmierć Skripala. „Ja nie mam najmniejszego zamiaru się do Rosji zrażać, ale obecne władze polskie wbrew interesom Polski są zdecydowanie antyrosyjskie pod dyktando amerykańskie” – ocenił Korwin-Mikke.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

17 marca, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wystąpiła w telewizji Rossija 24. Oświadczyła, że antyrosyjska kampania Wielkiej Brytanii jest częścią ogromnego spektaklu, strasznego show, które w rzeczywistości destabilizuje sytuację międzynarodową.

Rosjanie sugerują, że z „dużym prawdopodobieństwem” można przyjąć, że neurotoksyna użyta w zamachu na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala pochodziła z laboratorium na Zachodzie.  Żeby nie owijać w bawełnę, wymienię te kraje wprost. Przede wszystkim są to sama Wielka Brytania i USA – oświadczył Aleksandr Szulgin, rosyjski przedstawiciel przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej agencji Interfax.

Brytyjczycy dementują te zarzuty strony rosyjskiej. Brytyjskie wojskowe laboratorium Porton Down, podległe resortowi obrony Wielkiej Brytanii oświadczyło, że wbrew sugestiom Rosji nie mogło być źródłem środka paralityczno-drgawkowego, którym na początku marca br. w Salisbury zaatakowano byłego szpiega rosyjskiego GRU Siergieja Skripala i jego córkę.

Dyrektor laboratorium Porton Down, Gary Aitkenhead, powiedział BBC, że substancja ta „w żadnym razie” nie może pochodzić z podległem mu placówce. Podkreślił,  że w jego laboratorium kontrola i bezpieczeństwo są na „najwyższym poziomie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były brytyjski ambasador: Boris Johnson kłamie ws. otrucia Skripala

Kresy.pl / Sputnik

Czytaj kolejny artykuł
8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • elbezet
   elbezet :

   @tagore
   Sugerujesz iż Skripal przywiezie swój kapitał do „matiuszki”?
   Podawali iż kolega „szpiona” widział pismo do Władimira z prośbą, a ten cham Władimir nawet nie odpisał.
   Bieriezowski także chciał powrotu swego kapitałum do Rosji, niestety powieśił się na ręczniku kąpielowym, a akta śledźtwa są pod kluczem (u Anglików) na sto lat.
   Ten kapitał nie był by w Anglii gdyby Brytyjczycy nie dawali obywatelstwa za 1 miliard dolarów zainwestowanych w „City”, teraz ten kapitał „zamrożą”, czyt. ukradną.
   – ewidentne interesy ma taże (i nie tylko) min.;
   http://www.haz.de/Nachrichten/Politik/Deutschland-Welt/Schaeuble-hofft-auf-Kehrtwende-beim-Brexit.
   „Schäuble hofft auf Kehrtwende beim Brexit
   Die diplomatische Krise mit Russland hat die Briten zuletzt wieder mit der EU zusammengeschweißt. Bundestagspräsident Wolfgang Schäuble äußert nun die Hoffnung, dass Großbritannien in der Gemeinschaft bleibt.”
   P.S.
   – przy tym „Nowiczoku” idzie o kasę, b. dużą kasę i nie tylko Putin jest łasy na nią.

    • Kojoto
     Kojoto :

     @znadsanu – Co do Sikorskiego – to równie dobrze mogli stać za tym sowieci, jednak jeśli nawet tak było to najprawdopodobniej za obopólna zgoda jenych i drugich. Co do tego Skripala, to wolne żarty – to nie jest nawet w 1/50 ten sam kaliber sprawy, a to że media go rozdmuchują jest zwyczajnie formą nacisku na ruskich.

     • Kojoto
      Kojoto :

      @Kojoto – nie napisałem, a należało, że tak naprawdę to nie ważne kto otruł tego Skripala (też nie sądzę, że by to były moskaliki, ale kto ich tam wie…), równie dobrze mógł to być rozstruj żołądka, liczy się tylko wykorzystanie faktu przeciwko postawie Rosji. Tak jak ze smoleńskiem, ale kogo na zachodzie to obchodzi… widać ile warta jest polska krew na zachodzie, nawet nie raczą użyć smoleńskiej maskirowki jako argumentu przeciwko ruskim…