Koronawirusowa katastrofa w Indiach – setki tysięcy zakażonych na dobę

W Indiach odnotowano rekordowy poziom dobowy zakażeń wirusem SARS CoV-2 wśród wszystkich państw świata.

Według danych z niedzielnego poranka, w Indiach w ciągu doby odnotowano 349 691 nowych przypadków zakażenia się koronawirusem SARS CoV-2, podał portal BBC. To nie tylko rekord na skalę Indii, ale i wśród wszystkich prowadzących epidemiczną statystykę państw.

To tylko kolejny dzień bardzo dużych przyrostów zakażeń w Indiach. Czwarty dzień z rzędu odnotowane są w tym kraju rekordowe poziomy. Tak wielkie liczby powodują, że w skali całego świata także odnotowany został rekord dobowej liczby zakażonych. Został ustanowiony w piątek i wyniósł on ponad 897 tys. przypadków, jak podał portal Worldometers.info.

Łączna liczba wszystkich zakażonych w Indiach przekroczyła już 16,96 mln co daje temu państwu drugi wynik po USA na świecie. Zmarło 192 311 mieszkańców Indii chorych na COVID-19. W ciągu omawianej doby ofiar śmiertelnych było 2 767.

 

BBC poinformowała o bardzo trudnej sytuacji indyjskiej służby zdrowia, która nie może obsługiwać wszystkich chorych, przynajmniej w stolicy, gdzie liczba zakażeń jeszcze szczególnie duża. Liczby nowych przypadków dochodzą w New Dehli dochodzi do poziomu 24 tys. dziennie.

BBC relacjonuje sytuację w jednym z miejscowych szpitali gdzie zabrakło łóżek i tlenu dla chorych. Część rodzin szuka miejsc dla chorych krewnych w szpitalach oddalonych nawet do 500 km od stolicy. Dr A Fathahudeen  należący do sztabu ds. walki z epidemią w stanie Kerala zaapelował o wykorzystanie wojska do budowy szpitali polowych.

Czytaj także: Wysokie tempo szczepień na Węgrzech pozwala na luzowanie obostrzeń

bbc.com/worldometers.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz