Północnokoreańska agencja prasowa poinformowała, że Korea Północna „podjęła działania techniczne”, w celu likwidacji poligonu na którym przeprowadza testy nuklearne.

Pomiędzy 23 a 25 maja ma odbyć się uroczystość z okazji rozpoczęcia procesu denuklearyzacji. Na wydarzenie zaproszeni zostaną dziennikarze z USA, Chin, Rosji, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej.Dokładny termin tego uroczystość ma zależeń od warunków pogodowych. Likwidacja poligonu zostanie przeprowadzona poprzez zniszczenie tuneli, zamknięcie wejść do nich oraz usunięciu punków obserwacyjnych i budynków, w których przeprowadzano badania związane z programem nuklearnym.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: gramy z Koreą Północną trudną partię pokera

12 czerwca w Singapurze prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odbędzie spotkanie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Rozmowy mają dotyczyć denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przywódca Korei Północnej ogłosił, że zawiesza swój program budowy broni nuklearnej i balistycznej. Zapowiedział także, że sprawa rozwoju obu tych programów może być przedmiotem negocjacji. Nie jest jednak jasne, jakie kroki mające na celu rozbrojenie Korei Północnej jest on skłonny podjąć.

Korea Północna, która od lat prowadzi prace nad rozwojem broni nuklearnej i balistycznej, w 2017 roku przeprowadziła szóstą i zarazem największą dotąd próbę ładunku nuklearnego, a także kilka prób rakiet balistycznych.

Kresy.pl / interia.pl

Korea Północna zlikwiduje poligon nuklearny
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz