Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o zakończeniu tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej na granicy ze Słowacją. Uzasadnił to ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej.

W piątek szef MSWiA podjął decyzję o zakończeniu tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej na granicy ze Słowacją. Jak wskazano w komunikacie, kontrole będą trwały do północy 2 marca 2024 r. “Decyzja ta spowodowana była ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tzw. szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej” – podkreśla ministerstwo.

W ramach współpracy transgranicznej sytuacja migracyjna będzie na bieżąco monitorowana i w przypadku wzrostu zagrożenia działania kontrolne na granicy mogą zostać wznowione.

Straż Graniczna podkreśla, że nadal będzie prowadzić kontrole wewnątrz kraju ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji na głównych szlakach komunikacyjnych i w innych wytypowanych miejscach.

Przypomnijmy, że we wtorek 3 października br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało o wznowieniu od północy 4 października tymczasowej kontroli na granicy ze Słowacją, tłumacząc to wzrostem liczby nielegalnych imigrantów. Zgodnie z rozporządzeniem, miało to potrwać 10 dni. Kilkakrotnie podejmowano decyzję o ich przedłużeniu.

Zobacz także: “The Telegraph”: Putin planuje rozniecić konflikty w Afryce, aby zalać Europę imigrantami

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply