Z ustaleń “Rzeczpospolitej” wynika, że Konfederacja chce zerwać z opinią partii “homofobicznej”. Ma temu służyć pomysł likwidacji podatku od spadku i darowizn.

Podatek od spadku i darowizn można nazwać podatkiem od gejów. Jest to określenie mające przyciągnąć uwagę, jednak pokazuje szerszy problem. Jego pobieranie od osób żyjących w związkach, niezależnie czy hetero-, czy homoseksualnych, jest skandaliczne” – mówi Adrian Stankiewicz, kandydat Konfederacji z Podlasia. Jego zdaniem podatek należy zlikwidować.

Z informacji “Rzeczpospolitej” wynika, że Konfederacja chce podkreślać tę propozycję, by zawalczyć o przychylność LGBT. Jak pisze dziennik, powodem jest to, że do partii przylgnęła opinia partii “homofobicznej”.

Obecnie z podatku od spadku i darowizn zwolnieni są członkowie najbliższej rodziny, ale prawo nie przewiduje takiej preferencji dla osób żyjących w związkach jednopłciowych, co zdaniem Konfederacji jest niesprawiedliwe.

Już w grudniu ub. roku mówiło tym Sławomir Mentzen w jednym z filmików na TikToku. “Wiecie, jaki jest najbardziej homofobiczny podatek w Polsce? Podatek od spadku i darowizn. Zwolnione są z niego rodziny, a geje muszą go płacić. Dlatego podatek ten powinien nazywać się podatkiem od gejów” – mówił.

Plany grania tym postulatem ujawnił przed tygodniem Sławomir Mentzen podczas spotkania w ramach trasy Bosak & Mentzen w Białymstoku. Zapytany na scenie przez Adriana Stankiewicza, dlaczego ten drugi został lokalnym liderem partii, powiedział: “Potrzebowałem dobrze wyglądającego chłopaka, który będzie twarzą w mojej walce o zlikwidowanie podatku od gejów”.

“U nas nie ma różnicy jakiego jesteś wyznania, jakiej orientacji, jakiej płci. Mówimy jasno: każdego pracującego Polaka będzie stać na dom, grill, trawę, dwa samochody i wakacje” – Stankiewicz przekonywał na jednym z filmików umieszczonych  w mediach społecznościowych. Według niego ma być to powód dlaczego osoby LGBT rzekomo mają popierają Konfederację.

CZYTAJ TAKŻE: Lewackie odchyły liberałów z Konfederacji

Kresy.pl / rp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply