Ustawa ma pozwolić na pozbawienie stopnia oficerskiego lub podoficerskiego członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

O decyzji Komitetu Stałego poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.

Ustawa sprawi, że możliwe będzie odebranie stopni oficerskich m.in generałom Wojciechowi Jaruzielskiemu i Czesławowi Kiszczakowki. O odebraniu stopnia wojskowego generałom i admirałom, również pośmiertnie, miałby decydować prezydent, natomiast w odniesieniu do pozostałych oficerów i podoficerów decydować będzie mógł minister obrony.

Okazuje się, że zgodnie z ustawą, jedyny Polak, który odbył lot w kosmos, gen. Mirosław Hermaszewski, może zostać pozbawiony stopnia generalskiego. “Uważam Mirosława Hermaszewskiego za polskiego patriotę i stawianie go na jednej płaszczyźnie z Kiszczakiem i Jaruzelskim za niesprawiedliwe” – powiedział zięć kosmonauty i europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Wraz z Jaruzelskim i Kiszczakiem, Hermaszewki może zostać zdegradowany do szeregowca.

Kresy.pl / Do Rzeczy / Super Express

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

   • Kojoto
    Kojoto :

    @Misza plącze się na tym forum nieco “bękartów po Stalinie”, którzy uważają sowieckich agentów za “polskich bohaterów”. a prawdziwych patriotów za bandytów, bo nie pogodzili sie z okupacją sowiecką… to w końcu minie.

    • budulaj
     budulaj :

     @Kojoto głupiś Ty kojoto jak but i nie znasz historii lub nie chcesz jej znać /80 osób zamknietych w chałupie i spalonych żywcem, w tym kobiety i dzieci, a w całości ludność cywilna/ to dla ciebie walka z okupacja sowiecka , tak, dupku?
     A bękartem to jesteś , pedale, i to nie koniecznie stalinowskim, a takm normalnym bękartem, ofiaro pęknietego kondona

     • Misza
      Misza :

      @budulaj jesteś wyjątkowo wulgarnym i niegrzecznym czerwonym pajączkiem. Wybierz się na najbliższą paradę równości i powiedz maszerującym “wesołkom”, że zasłużyłeś na srogą karę. Wszak mając lewicowych idoli i lewicowy światopogląd takie “wolnościowe” imprezy nie są Ci obce. Ale jeśli miałbyś to potraktować jako nagrodę, to cofam to co napisałem. A tak na poważnie: Oddział Rajsa przechodził przez kilkadziesiąt wiosek zamieszkiwanych przez Białorusinów (jak mówimy dzisiaj) czy po prostu prawosławnych (jak oceniali uwcześni). W oddziale służyło wielu prawosławnych chłopaków. Dlaczego więc spalono akurat te cztery wsie? Dlaczego prawosławni strzelali do prawosławnych? Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem Rajsa, po prostu logika nakazuje zadać to pytanie. BTW. “80 osób zamknietych w chałupie i spalonych żywcem” jak raczyłeś się wyrazić (w rzeczywistości 79) to całość ofiar przypisywanych (i nie udokumentowanych) oddziałowi. Określonych jedynie na podstawie zeznań świadków – dzisiaj posuniętych w latach starszych ludzi, a w czasie wojny pięcio, sześciolatków. Może kiedyś znajdę odpowiedzi na moje pytania.
      Z komsomolskim pozdrowieniem
      M.

     • budulaj
      budulaj :

      @Misza komsomolskie pozdrowienie to sobie wsadż w d.. duże buty, będziesz wyższy, a mordy UPA na Wołyniu są akurat tak samo udokumentowane, swiadkami pięcio, sześciolatków., tylko nie zapominaj, że to było po wojnie , już po przejściu frontu, i nie trzeba tychże ,, prawosławnych,, u Burego utożsamiać z prawosławnymi, bo na podlasiu nie było mordów jak w Bieszczadach, podlaskich prawosławnych
      Akcja Wisła nie objęła, nie było takiej potrzeby, nikogo nie mordowali, a jeśli u Burego byli prawosławni, no cóż , to tez byli bandyci, śmieci nie brakuje w żadnym narodzie, a tak na dokładke, to ci ludzie mieszkali tam od zawsze, nie byli osiedleńcami, byli obywatelami II RP, służyli w polskim wojsku , część z nich brała udział w wojnie 20 roku, poczytaj w ciszy biblioteki

     • budulaj
      budulaj :

      @Misza jeszcvze jedno, wiem że 79 osób a nie 80, ale to tylko w tym jednym miejscu, i nie chodzi o ilość, chodzi o fakt, czy jedna osoba czy sto , morderstwo jest morderstwem, i tak samo trzeba rozliczać banderowców i tak samo Burego, bo ten kto morduje bezbronnych jest najgorszm ścierwem.
      Jeśli chodzi o wulgaryzmy, to nie ja zacząłem, i nie było to do ciebie

     • Kojoto
      Kojoto :

      @budulaj – jest takie powiedzenie: “uderz w stół a nożyce się odezwą” – no to sam się zaliczyłeś w poczet “bękartów po Stalinie”, a że jesteś głupi prostak to inna sprawa.