Komisja Europejska za wszelką cenę chce wprowadzić stały mechanizm rozdziału uchodźców. Wymusiło by to na Polsce obowiązkowe przyjęcie niechcianych gości. I to pomimo naszego mocnego sprzeciwu.

Uchodźcy mieli by trafiać do krajów, w których mieszka najmniej cudzoziemców takich jak Polska. Obecnie uchodźca musi zostać przyjęty w pierwszym kraju do którego dotarł. Ma być to część reformy wspólnego europejskiego systemu azylowego. Jeżeli reforma nie zostanie przyjęta może to grozić zawieszeniem funkcjonowania Schengen.

Powiązanie rozdziału uchodźców z reformą systemu azylowego jest de facto wprowadzaniem stałego mechanizmu tylnymi drzwiami. Wcześniej nie można było dojść do porozumienia w tej sprawie a teraz stanie się to po prostu częścią zmian w prawie.

RMF24.PL/KRESY.PL

21 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. leszek1
  leszek1 :

  Naprawde nie mozna biernie przygladac sie na zakusy Unii dotyczace bezpieczenstwa polskich obywateli. Imigranci, zgodnie z prawem, musza, zostac przyjeci w kraju w ktorym poprosza o azyl polityczny i dostac skierowanie do obozu uchodzcow. Z tego obozu moga prosic o przyjecie do innych krajow, ktore sa otware na przyjmowanie imigrantow. Ja przebylem ta droge. Za moich czasow bylo okolo osmiu – dziesieciu krajow ktore przyjmowaly imigrantow. Jakiekolwiek przymusowe przesiedlenia ludzi z krajow, ktore przyjely uchodzcow do innych krajow jest sprzeczne z prawem. JEST TO HANDEL NIEWOLNIKAMI. I do tego nie mozna dopuscic w cywilizowanym swiecie. Polska musi rownolegle bronic swoijch granic przed nielegalna imigracja. Ten problem jest naprawde powazny i jezeli zostanie zlekcewazony przez rzad to czeka Polske krwawa rozprawa z zalewem dziczy islamskiej.

 2. leszek1
  leszek1 :

  Trudno mi zaakceptowac to, ze zamiast komentarzy pojawia sie wiadomosc „Zobacz wszystkie komentarze” ktora nie pozwala mi zobaczyc tych komentarzy. Jezeli powtarzam komende „Zapisz’ Mam jakies nikle szanse widziec to co napisalem. Kresy maja jakis techniczny problem, ktory powinien byc usuniety.

 3. ka9q
  ka9q :

  Wobec takich prób, można mieć jednoznaczny pogląd: Unia chce zniszczyć państwa narodowe i utworzyć coś czym można byłoby łatwo rządzić. Praktyczna zasada: Divide et Imperae.
  Swoją drogą to jest jednoznaczne z już trwającym rozpadem UE, jeśli tak dalej będzie, to proces nie potrwa zbyt długo. A Niemcy i Szwedzi zafundują sobie totalny chaos, podobnie Anglia i Francja.

 4. krok
  krok :

  Dopną swojego, jak nie sankcjami, zabieraniem dotacji, to wyrzuceniem z Szengen, czy nawet z unii i izolacją naszego kraju na arenie międzynarodowej. Pytanie, czy mamy na tyle determinacji, żeby wyjść na ulice i siłowo pokazać politykom, że nasza kultura, wiara oraz bezpieczeństwo rodzin, jest dla nas ważniejsza niż dopłaty, nowe volkswageny, nowe markety, bez których niektórzy nie wyobrażają sobie już życia. Ja mam, a Wy ?

 5. perun
  perun :

  Jeśli Polacy chcą przetrwać jako naród i uniknąć islamizacji, to jak najszybciej należałoby wyjść z Europejskiego Sojuza. Przynajmniej jest wtedy jakaś nadzieja choć gwarancji nie ma. Niestety podejrzewam, że większość Polaków będzie temu przeciwna, zwłaszcza ta część społeczeństwa zaczadzona lewacką (nie mylić z lewicową) ideologią multi-kulti. Poza tym obawiam się, że mamy tu do czynienia z takim samym „duchem czasu” jak 1000 lat temu, gdy na naszych ziemiach wdrażano chrześcijaństwo, niszcząc wcześniejsze religie. Chrześcijaństwo w ciągu wieków straciło swój totalitarny charakter i dzisiaj przestało pełnić swą „właściwą” funkcję z punktu widzenia tych, którzy kontrolują ludzkość. Natomiast islam w dalszym ciągu pozostaje religią totalitarną i dlatego, podobnie jak nasi przodkowie przed wiekami, zostaniemy poddani przymusowemu nawracaniu.Możemy się oczywiście buntować, ale te bunty będą tak skuteczne jak powstania Prusów przeciwko zakonowi krzyżackiemu. Przepraszam, że sieję defetyzm, ale niestety widzę przyszłość w coraz ciemniejszych barwach. Ten świat coraz bardziej przypomina dom wariatów, a może zawsze nim był.

 6. mix
  mix :

  Pieprzyć Schengen, na to co chcą zrobić w żadnym razie nie może być zgody. Jasno widać, że celem eurobolszewii jest równomierne nasycenie muzułmanami całej Europy – zapewne jako warunek konieczny do kolejnego etapu budowy totalitarnego superpaństwa.
  Teraz widać jak niemądra była zgoda na Traktat Lesboński, ograniczenie siły naszego głosu i pozbawienie prawa weta.