W czwartek około godziny 12:00 doszło do wypadku amerykańskiego wojskowego Hammera i samochodu osobowego. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby w tym dwoje małych dzieci.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pile, w czwartek około godziny 12:00 na drodze krajowej nr 10 na wysokości miejscowości Okaliniec w województwie wielkopolskim doszło do wypadku pojazdu amerykańskiej armii i samochodu osobowego.

“Około godziny 12:00, na Drodze Krajowej nr 10, na wysokości miejscowości Okaliniec doszło do zderzenia samochodu osobowego z wojskowym pojazdem specjalnym. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, w tym dwójka małych dzieci. Na czas prowadzonych działań droga będzie zablokowana” – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pile na swoim profilu na Facebooku.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, dowództwo 101. Dywizji Powietrznodesantowej armii USA nie dopuściło się nieprawidłowości w związku z pijacką eskapadą 40 jej żołnierzy po Gdańsku we wrześniu ub. roku

Jak pisaliśmy w kwietniu br., dochodzenie wszczęto po doniesieniach o wycieczce około 40 żołnierzy z 1. batalionu 101. Dywizji Powietrznodesantowej pod dowództwem ppłk. Matthew Fixa do Gdańska, która zakończyła się odwiedzeniem kilku nocnych klubów. W jednym z nich miało dojść do odurzenia mjra Matthew Connera narkotykami i wyczyszczenia mu karty kredytowej z tysięcy dolarów. Conner, który jest pilotem śmigłowca, po imprezie czuł się na tyle źle, że odwołał wszystkie loty na następny tydzień. Według raportu armii USA Fix nie zgłosił do kwatery głównej podejrzenia, że ​​Conner został odurzony narkotykami. Jak podało Stars and Strips, ppłk Fix po dochodzeniu otrzymał naganę i przechodzi na emeryturę a mjr. Cornerowi grozi przeniesienie do rezerwy.

W toku dochodzenia oprócz sprawy wycieczki do Gdańska badano także doniesienia o prześladowaniach i myślach samobójczych żołnierzy w podległej Habhabowi jednostce. Również w tych wypadkach pułkownik oraz jego podwładni zostali oczyszczeni z podejrzeń.

Kresy.pl/KPP Piła

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply