Kolejny czarter z pracownikami z Ukrainy przyleci do Warszawy

Polski oddział międzynarodowej agencji zatrudnienia Gremi Personal organizuje w przyszłym tygodniu kolejny lot czarterowy dla migrantów zarobkowych z Ukrainy. Agencja twierdzi, że zaspokaja rosnące w Polsce zapotrzebowanie na ukraińskich pracowników.

Międzynarodowa agencja zatrudnienia Gremi Personal, która zajmuje się ściąganie do Polski pracowników ze Wschodu, organizuje kolejny lot czarterowy dla migrantów zarobkowych z Ukrainy. Jak poinformowała, 6 czerwca odbędzie się już drugi taki rejs z Kijowa do Warszawy. Agencja zaznacza, że polski rynek pracy, dotknięty kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa, potrzebuje pracowników ze Wschodu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Najbliższy lot, podobnie jak poprzedni, jest realizowany we współpracy z Międzynarodowymi Liniami Lotniczymi Ukrainy. Gremi podaje, że w przypadku pracowników agencyjnych, lot będzie darmowy. Ponadto, firma zorganizuje Ukraińcom 14-dniową kwarantannę, której odbycie nadal jest obowiązującym wymogiem w Polsce.

 

Agencja twierdzi, że decyzję o zorganizowaniu drugiego lotu czarterowego podjęto w związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy oraz rosnącym zainteresowaniem zatrudnieniem w Polsce wśród Ukraińców.

– Loty czarterowe są dla ukraińskich pracowników obecnie najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Polski. Dla naszej firmy z kolei jest to okazja, aby zaspokoić zapotrzebowanie polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy – powiedział właściciel agencji Gremi, Evgenij Kirichenko. Zaznaczył, że pierwszy lot czarterowy odbył się zgodnie z planem.

Jak pisaliśmy wcześniej, w poniedziałek na lotnisku w Warszawie wylądował pierwszy z czterech zaplanowanych czarterów z pracownikami z Ukrainy, organizowanych przez Gremi. Na jego pokładzie znalazło się 178 obywateli Ukrainy. Według dyrektora generalnego Gremi Personal Tomasa Bogdevica 40 proc. z nich po raz pierwszy podejmie pracę w Polsce, co jego zdaniem świadczy o „rosnącym zainteresowaniu Ukraińców wyjazdem do pracy w Polsce”. Serwis Business Insider nazywał przybyłych Ukraińców „pracownikami sezonowymi” informując jednocześnie, że podejmą oni pracę w przemyśle i logistyce. Wcześniej Evgenij Kirichenko z Gremi Personal mówił, że firma jest zainteresowana ściąganiem nie tylko pracowników sezonowych, a zgodnie z wymogami władz ukraińskich osobom przybyłym samolotami czarterowymi zapewniono długoterminowe umowy o pracę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, na początku maja polski oddział Gremi Personal pochwalił się, że pracuje nad uruchomieniem czterech lotów czarterowych dla migrantów zarobkowych z Ukrainy. Loty miały być dla Ukraińców bezpłatne.

CZYTAJ TAKŻE: „Rz”: wielka fala zwolnień przez epidemię koronawirusa. Tańsi Ukraińcy będą wypierać Polaków?

radiozet.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gotan
    gotan :

    Czy odpowiednie ,polskie służby wiedza co nieco o Gremi Personal? Czy tymi pracownikami zajmują się służby samorządowe,które mają za zadanie monitorowanie tych ludzi?…..Co wiedzą o niejakim Evgenij Kirichenko..?…Panowie ze służb CBŚ,ABW i nie tylko….sprawdzacie tych ludzi ? A przede wszystkim co wiecie o tej organizacji Gremi Personal?!