Kolejny czarter z pracownikami z Ukrainy przyleci do Warszawy

Polski oddział międzynarodowej agencji zatrudnienia Gremi Personal organizuje w przyszłym tygodniu kolejny lot czarterowy dla migrantów zarobkowych z Ukrainy. Agencja twierdzi, że zaspokaja rosnące w Polsce zapotrzebowanie na ukraińskich pracowników.

Międzynarodowa agencja zatrudnienia Gremi Personal, która zajmuje się ściąganie do Polski pracowników ze Wschodu, organizuje kolejny lot czarterowy dla migrantów zarobkowych z Ukrainy. Jak poinformowała, 6 czerwca odbędzie się już drugi taki rejs z Kijowa do Warszawy. Agencja zaznacza, że polski rynek pracy, dotknięty kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa, potrzebuje pracowników ze Wschodu.

Najbliższy lot, podobnie jak poprzedni, jest realizowany we współpracy z Międzynarodowymi Liniami Lotniczymi Ukrainy. Gremi podaje, że w przypadku pracowników agencyjnych, lot będzie darmowy. Ponadto, firma zorganizuje Ukraińcom 14-dniową kwarantannę, której odbycie nadal jest obowiązującym wymogiem w Polsce.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Agencja twierdzi, że decyzję o zorganizowaniu drugiego lotu czarterowego podjęto w związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy oraz rosnącym zainteresowaniem zatrudnieniem w Polsce wśród Ukraińców.

– Loty czarterowe są dla ukraińskich pracowników obecnie najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Polski. Dla naszej firmy z kolei jest to okazja, aby zaspokoić zapotrzebowanie polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy – powiedział właściciel agencji Gremi, Evgenij Kirichenko. Zaznaczył, że pierwszy lot czarterowy odbył się zgodnie z planem.

Jak pisaliśmy wcześniej, w poniedziałek na lotnisku w Warszawie wylądował pierwszy z czterech zaplanowanych czarterów z pracownikami z Ukrainy, organizowanych przez Gremi. Na jego pokładzie znalazło się 178 obywateli Ukrainy. Według dyrektora generalnego Gremi Personal Tomasa Bogdevica 40 proc. z nich po raz pierwszy podejmie pracę w Polsce, co jego zdaniem świadczy o „rosnącym zainteresowaniu Ukraińców wyjazdem do pracy w Polsce”. Serwis Business Insider nazywał przybyłych Ukraińców „pracownikami sezonowymi” informując jednocześnie, że podejmą oni pracę w przemyśle i logistyce. Wcześniej Evgenij Kirichenko z Gremi Personal mówił, że firma jest zainteresowana ściąganiem nie tylko pracowników sezonowych, a zgodnie z wymogami władz ukraińskich osobom przybyłym samolotami czarterowymi zapewniono długoterminowe umowy o pracę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, na początku maja polski oddział Gremi Personal pochwalił się, że pracuje nad uruchomieniem czterech lotów czarterowych dla migrantów zarobkowych z Ukrainy. Loty miały być dla Ukraińców bezpłatne.

CZYTAJ TAKŻE: „Rz”: wielka fala zwolnień przez epidemię koronawirusa. Tańsi Ukraińcy będą wypierać Polaków?

radiozet.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    gotan :

    Czy odpowiednie ,polskie służby wiedza co nieco o Gremi Personal? Czy tymi pracownikami zajmują się służby samorządowe,które mają za zadanie monitorowanie tych ludzi?…..Co wiedzą o niejakim Evgenij Kirichenko..?…Panowie ze służb CBŚ,ABW i nie tylko….sprawdzacie tych ludzi ? A przede wszystkim co wiecie o tej organizacji Gremi Personal?!