Straż Graniczna poinformowała w piątek o kolejnej śmierci na granicy polsko – białoruskiej. Prawdopodobną przyczyną ma być zawał serca.

Jak poinformowała w piątek Straż Graniczna, na granicy polsko – białoruskiej doszło do kolejnej śmierci. Podczas zatrzymania grupy imigrantów z Iraku jeden z nich miał dostać zawału serca.

“Minionej nocy w odległości 500m od linii gr. z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów ob.Iraku. Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca). Kolejny z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 jest w szpitalu” – informuje SG.

Straż Graniczna poinformowała również, że w czwartek doszło do ujawnienia 271 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano także dwóch obywateli Iraku, obywatela Polski, obywatela Gruzji i obywatela Czech za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy.

Jak informowaliśmy, w czwartek Straż Graniczna ujawniła zdjęcia z telefonów nielegalnych imigrantów zatrzymanych po przekroczeniu granicy. Wynika z nich, że mężczyźni pojawili się na Białorusi jako turyści.

“Zdjęcia ujawnione w telefonach nielegalnych imigrantów pokazują, że na Białoruś wyjeżdżają turystycznie, przez kilka dni zwiedzają stolicę tego państwa, a potem transportowani są pod polską granicę, którą próbują nielegalnie sforsować” – czytamy na profilu Straży Granicznej w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Kryzys imigracyjny: żołnierze z karabinami snajperskimi po białoruskiej stronie granicy

W niemieckich mediach pojawiły się informacje o gwałtownym wzroście liczba nielegalnych przekroczeń granicy Niemiec w Brandenburgii w ostatnich kilku tygodniach. Portal rbb24 podał, że w miniony weekend tylko w samym Frankfurcie nad Odrą doszło do 125 nielegalnych przekroczeń granicy. Z kolei w miniony poniedziałek miało ich być ponad 40. Zaznaczono, że przedostający się do Niemiec migranci pochodzą głównie z Iraku. Według informacji rbb24 „prawie wszyscy z nich twierdzą, że przybyli do Brandenburgii przez Białoruś i Polskę”.

Kresy.pl/Straż Graniczna

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply