Straż Graniczna poinformowała w piątek o kolejnej śmierci na granicy polsko – białoruskiej. Prawdopodobną przyczyną ma być zawał serca.

Jak poinformowała w piątek Straż Graniczna, na granicy polsko – białoruskiej doszło do kolejnej śmierci. Podczas zatrzymania grupy imigrantów z Iraku jeden z nich miał dostać zawału serca.

„Minionej nocy w odległości 500m od linii gr. z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów ob.Iraku. Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca). Kolejny z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 jest w szpitalu” – informuje SG.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Straż Graniczna poinformowała również, że w czwartek doszło do ujawnienia 271 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano także dwóch obywateli Iraku, obywatela Polski, obywatela Gruzji i obywatela Czech za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy, w czwartek Straż Graniczna ujawniła zdjęcia z telefonów nielegalnych imigrantów zatrzymanych po przekroczeniu granicy. Wynika z nich, że mężczyźni pojawili się na Białorusi jako turyści.

„Zdjęcia ujawnione w telefonach nielegalnych imigrantów pokazują, że na Białoruś wyjeżdżają turystycznie, przez kilka dni zwiedzają stolicę tego państwa, a potem transportowani są pod polską granicę, którą próbują nielegalnie sforsować” – czytamy na profilu Straży Granicznej w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Kryzys imigracyjny: żołnierze z karabinami snajperskimi po białoruskiej stronie granicy

W niemieckich mediach pojawiły się informacje o gwałtownym wzroście liczba nielegalnych przekroczeń granicy Niemiec w Brandenburgii w ostatnich kilku tygodniach. Portal rbb24 podał, że w miniony weekend tylko w samym Frankfurcie nad Odrą doszło do 125 nielegalnych przekroczeń granicy. Z kolei w miniony poniedziałek miało ich być ponad 40. Zaznaczono, że przedostający się do Niemiec migranci pochodzą głównie z Iraku. Według informacji rbb24 „prawie wszyscy z nich twierdzą, że przybyli do Brandenburgii przez Białoruś i Polskę”.

Kresy.pl/Straż Graniczna

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz