Dwóch zwolenników Państwa Islamskiego zostało zabitych w operacji antyterrorystycznej we wsi Troickaje w Inguszetii – poinformowało w niedzielę TASS powołując się na źródła w organach ścigania. To druga operacja antyterrorystyczna w tej republice w tym miesiącu.

Jak poinformowała w niedzielę rosyjska agencja prasowa Tass we wsi Troickaje w Republice Inguszetii doszło do kolejne akcji antyterrorystycznej rosyjskich służb. Lokalne źródła ścigania podały, że w operacji zginęło dwóch bojowników nielegalnej formacji zbrojnej.

„Dwóch bojowników zostało wyeliminowanych podczas operacji specjalnej” – podało źródło.

Siły bezpieczeństwa i bojownicy prowadzili wymianę ognia w rejonie operacji antyterrorystycznej. Reżim operacji antyterrorystycznej został wprowadzony we wsi Troickaje w Inguszetii w niedzielny poranek..

„Dwóch bojowników zostało zneutralizowanych w operacji antyterrorystycznej w Inguszetii. Byli zwolennikami organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego” – poinformował Narodowy Komitet Antyterrorystyczny. Walka z bojownikami miała miejsce w dzielnicy mieszkalnej bliżej przedmieść wioski, a terytorium zostało odcięte.

To kolejna w tym miesiącu akcja terrorystyczna w Inguszetii, w piątek siódmego sierpnia, rosyjscy funkcjonariusze zlikwidowali w Nazraniu dwóch bojowników, którzy byli w trakcie przygotowywania ataku terrorystycznego, jednego podejrzanego udało się ująć.

„Podczas operacji antyterrorystycznej w Nazraniu w regionie Inguszetii, dwóch bojowników zostało zneutralizowanych, a jednego zatrzymano. Ustalono ich tożsamość. Według dostępnych informacji zamierzali popełnić na terenie republiki szereg przestępstw terrorystycznych – poinformował Narodowy Komitet Antyterrorystyczny.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply