Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali kierującego autokarem 52-letniego Ukraińca, który wyprzedzał na skrzyżowaniu, a następnie na przejściu dla pieszych. Został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 2 500 zł, a na jego konto wpłynęło 25 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Tarnawatka na DK 17. Policjanci z tomaszowskiej drogówki zauważyli autokar marki Mercedes, którego kierowca wyraźnie nie zwracał uwagi na przepisy ruchu drogowego. Najpierw wyprzedził na skrzyżowaniu innym pojazd, po czym jadąc dalej zrobił to samo na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zarejestrowali całe zdarzenie na videorejestratorze.

Mundurowi podjęli kontrolę wobec kierowcy. Kierującym okazał się 52-letni obywatel Ukrainy.

“Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 2 500 zł, a do ewidencji kierujących wpłynęło mu – aż 25 punktów karnych” – podkreśla policja.

Czytaj: Ukrainiec jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Miał 2,5 promila i przerobioną tablicę rejestracyjną

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce cudzoziemcy. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

Według danych z KGP, w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50 proc. obcokrajowców z zarzutami), a dalej Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Zobacz także: Ukrainiec jechał slalomem i wjeżdżał na chodniki. Kierował pod wpływem alkoholu i amfetaminy

tomaszow-lubelski.policja.gov.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply