Policja zatrzymała mieszkańca Kielc, który wyrządził szkody na co najmniej 10 tys. złotych, malując po elewacjach budynków.

Kieleccy policjanci od pewnego czasu poszukiwali nieznanego sprawcę, który malował po elewacjach budynków w różnych częściach Kielc. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Pomagali im także kryminalni z komisariatu mieszczącego się przy ul. Kołłątaja oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kielcach.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Poszukując sprawcy, mundurowi wytypowali podejrzanego – 23-letniego mężczyznę, mieszkańca Kielc, który w przeszłości miał już kłopoty z prawem. Zatrzymano go w czwartek rano, na terenie kieleckiego osiedla Jagiellońskie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

W trakcie przeszukania, funkcjonariusze znaleźli u niego m.in. zeszyty, w których znajdowały się takie same zapiski, które pojawiły się namalowane na ścianach budynków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak podaje TVP3, śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy ustalają teraz pokrzywdzonych oraz szacują wartość strat. Wiadomo, że zniszczenia wyrządziły szkody, opiewające na ponad 10 tys. złotych. Niewykluczone, że 23- latek po decyzji sądu będzie musiał pokryć koszty usunięcia swoich zniszczeń. Zgodnie z kodeksem karnym, wandal może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Czytaj także: Wrocław: policja schwytała pseudograficiarza z Ukrainy na gorącym uczynku

regiony.tvp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz