Ambasador Kazachstanu w Polsce zaprosił polskie firmy do inwestowania w jego kraju w związku ze zbliżającym się zdjęciem ograniczeń na prywatyzację sektora publicznego.

7 tysięcy państwowych firm w Kazachstanie zostanie niedługo poddanych procesowi prywatyzacyjnemu.. Dzięki temu Kazachstan chce osiągnąć 5% wzrost gospodarczy, zwiększyć eksport a także utworzyć nowe miejsca pracy.Ambasador Kazachstanu Erik Umtebajew uważa, że Polska ii Kazachstan mogłyby współpracować zwłaszcza w przemyśle wydobywczym oraz rolno-spożywczym. Kazachstan posiada olbrzymie zasoby naturalne a polskie firmy spożywcze już inwestują w tym kraju. Także polska Polpharma ma już zakład w Kazachstanie, jest to największa polska inwestycja w tym kraju.

PAP/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz