Kazachska firma Qazaq Air zawiesza loty do Rosji z powodu braku ubezpieczenia w tym kraju, podała w sobotę służba prasowa firmy.

Jak przekazała w sobotę rosyjska państwowa agencja prasowa Tass, kazachska firma Qazaq Air zawiesza loty do Rosji z powodu braku ubezpieczenia w tym kraju

„Qazaq Air został powiadomiony o braku ubezpieczeń w Rosji i jej przestrzeni powietrznej. W związku z tym linia lotnicza nie jest w stanie obsługiwać lotów do Rosji, dopóki kwestia ubezpieczenia nie zostanie rozwiązana” – czytamy w komunikacie. Służba prasowa zauważyła również, że lot do Nowosybirska zaplanowany na 12 marca został odwołany.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6704 PLN    (30.47%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak informowaliśmy, rosyjskie linie lotnicze od 8 marca zawiesiły loty międzynarodowe, Rosjanie obawiają się zatrzymania za granicą w związku z sankcjami związanymi z napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosaviatsiya zaleciła liniom lotniczym z samolotami w zagranicznych rejestrach zawieszenie lotów zagranicznych, ze względu na ryzyko aresztowań i zatrzymań samolotów. Agencja uważa, że ​​państwa uczestniczące w sankcjach, oprócz ograniczeń w korzystaniu z przestrzeni powietrznej, wprowadzają dodatkowe ograniczenia – aresztowania lub zatrzymania samolotów rosyjskich linii lotniczych zarejestrowanych za granicą i będących własnością zagranicznych leasingodawców.

Już wcześniej zawieszenie lotów ogłosiło wiele rosyjskich linii lotniczych. Aeroflot od 8 marca zatrzymuje wszystkie loty za granicę, z wyjątkiem lotów do Mińska. Loty międzynarodowe we wtorek zatrzymują też Pobeda, Azur air i inne. Wiele linii lotniczych już wcześniej zawiesiło loty za granicę.

Joe Biden oświadczył w nocy z wtorku na środę: „Dzisiaj ogłaszam, że dołączymy do naszych sojuszników w zamykaniu amerykańskiej przestrzeni powietrznej dla wszystkich rosyjskich lotów, będziemy izolować Rosję, naciskając dodatkowo na jej gospodarkę”. Zakaz obejmuje regularne loty pasażerskie, loty cargo i czarterowe.

„Putin myślał, że wjedzie na Ukrainę, a świat przed nim ustąpi. Zamiast tego spotkała go ściana siły, jakiej nigdy sobie nawet nie wyobrażał. Spotkał Ukraińców” – oświadczył Biden w czasie tzw. orędzia o stanie państwa.

Informowaliśmy, że na skutek zachodnich sankcji rosyjski Sbierbank opuszcza europejski rynek. W oświadczeniu największego rosyjskiego banku napisano, że jego spółki zależne w Europie stoją w obliczu „niezwykłego odpływu środków i zagrożenia dla bezpieczeństwa pracowników i oddziałów”. Podawaliśmy także, że w związku poważnym spadkiem wartości rubla rosyjskie banki zaczynają podwyższać oprocentowanie kredytów.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz