Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Dorohuska udaremniła przemyt blisko 200 tys. paczek papierosów – poinformowała służba w poniedziałek. Podkreślono, że to jeden z większych przemytów, które zostały wykryte w 2020 r. na granicy Unii Europejskiej w woj. lubelskim. Szacunkowa wartość rynkowa papierosów to 2,8 mln zł. Towar jechał do Polski z Ukrainy.

W komunikacie KAS zaznaczono, że papierosy były ukryte w naczepie samochodu ciężarowego. “Wjeżdżający z Ukrainy samochód ciężarowy został przeskanowany najnowocześniejszym na polskiej granicy urządzeniem RTG do prześwietlania pojazdów” – napisano. Szacunkowa wartość rynkowa przewożonych papierosów to 2,8 mln zł.

Ciężarówka jechała z ładunkiem napojów gazowanych. Obraz, który został uzyskany ze skanowania wskazał, że w naczepie pomiędzy legalnie wwożonym towarem, ukryta jest kontrabanda.

“Lubelscy funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 196,8 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Ich rynkowa wartość to blisko 2,8 mln złotych. Papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS” – napisano w komunikacie.

źr. gov.pl

źr. gov.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
źr. gov.pl

źr. gov.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że na początku grudnia ubiegłego roku KAS wspólnie ze Strażą Graniczną przechwyciły 1,3 mln paczek nielegalnych papierosów.

Również na początku grudnia funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem nielegalnymi papierosami. Zlikwidowano także nielegalną fabrykę papierosów i zabezpieczono krajankę tytoniową wartą 1,3 mln zł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w połowie listopada ub. roku Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt ponad 133 tys. paczek papierosów, ukrytych w pojemnikach z keramzytem. Podkreślano, że to jeden z największych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku na wschodniej granicy Polski.

Zobacz także: Straż Graniczna otrzymała kolejne zestawy perymetryczne [+FOTO]

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply