Marszałek Senatu Stanisław Karczewski odniósł się do dzisiejszej wizyty  prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.

Marszałek Senatu powiedział w TV Republika, że podczas rozmów Steinmeiera w Polsce poruszana będzie kwestia mniejszości polskiej w Niemczech.

Podczas każdej rozmowy z politykami niemieckimi mówię o Polakach mieszkających w Niemczech. Mówię o nierównomiernym traktowaniu mniejszości polskiej w Niemczech i mniejszości niemieckiej w Polsce (…). Zawsze tłumaczy się, że to jest w gestii landów, a nie rządu federalnego – powiedział Karczewski.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemcy nie chcą przyznać Polakom status mniejszości 

Jak dodał – W różnych krajach jest różnie, ale tak źle jak w Niemczech nie ma tutaj, w Europie. To jest taka wyspa, gdzie Polacy są nagorzej traktowani. Ta mniejszość jest nieuznawana. Tam mieszka bardzo duża ilość Polaków, więc to jest niezwykle dziwne i to musimy zmienić, i te rozmowy będą temu służyły (…). O tym trzeba mówić, o tym nierównomiernym traktowaniu Polaków, mniejszości polskiej przez poszczególne landy.

W piątek marszałek Senatu miał rozmawiać z prezydentem Niemiec. „Niestety odwołał on jednak swoją wizytę w parlamencie” – informował w środę na Twitterze Karczewski.

Kresy.pl / PAP / Gazeta Prawna / TV Republika

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz